Druhým štátnym tajomníkom ministerstva zdravotníctva sa stane Peter Stachura

NR SR: Rokovanie 7. schôdze
Minister zdravotníctva SR Marek Krajčí Foto: SITA/Kancelária NR SR

Druhým štátnym tajomníkom Ministerstva zdravotníctva SR sa od 1. júna tohto roka stane Peter Stachura. Do tejto funkcie ho v stredu na návrh ministra zdravotníctva Mareka Krajčího vymenovala vláda. Stachura prichádza do rezortu zdravotníctva z Kliniky anesteziológie a intenzívnej medicíny v rakúskom St. Pöltene.

Stachura pôsobil aj v Nemecku

Predtým pôsobil na Klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny v nemeckom Bayreuthe. Štátnou tajomníčkou v rezorte zdravotníctva je už v súčasnosti Jana Ježíková, ktorú vláda na túto pozíciu vymenovala na konci marca.

Vláda odsúhlasila aj návrh na odvolanie a vymenovanie predsedu a prvého podpredsedu Rady vlády SR pre práva seniorov a prispôsobovanie verejných politík procesu starnutia populácie.

Krajnak sa stane predsedom poradného orgánu vlády

Predsedom tohto poradného orgánu vlády sa stane súčasný minister práce a sociálnych vecí Milan Krajnak a jeho prvým podpredsedom minister zdravotníctva Marek Krajčí.

Na týchto pozíciách nahradia bývalého ministra práce, sociálnych vecí a rodiny Jána Richtera a exministerku zdravotníctva Andreu Kalavskú.

Vláda schválila ciele Národného programu podpory zdravia

Kabinet v stredu schválil aj správu o plnení cieľov Národného programu podpory zdravia za roky 2014 až 2019. Program je zameraný na ovplyvňovanie determinantov zdravia, či znižovanie rizikových faktorov vyskytujúcich sa u obyvateľstva.

Materiál popisuje plnenie stanovených úloh od roku 2014 do 2019, ktoré dostali rezorty zdravotníctva, dopravy a výstavby, pôdohospodárstva a rozvoja vidieka, hospodárstva, školstva a kultúry.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea KalavskáJán RichterJana JežíkováMarek KrajčíMilan Krajniak
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR