Drvivá väčšina zubných lekárov sa podľa prieskumu komory dá očkovať proti ochoreniu COVID-19

Zubný lekár, zubár
Foto: ilustračné, Getty images

Proti ochoreniu COVID-19 sa dá očkovať takmer 93 % zubných lekárov a dentálnych tímov. Ukázal to prieskum Slovenskej komory zubných lekárov (SKZL).

Podľa vstupných informácií o prihlasovaní sa do 1. vlny očkovania komora obratom informovala svojich členov o tejto možnosti a zároveň spracovala krátky dotazník k očkovaniu.

Očkovanie považuje za jednu z najúčinnejších metód boja proti vírusovým ochoreniam a ohrozeniam ľudstva aj prezident komory Igor Moravčík.

Ako v tlačovej správe uviedla špecialistka externej komunikácie komory Lujza Hanová, v súvislosti s koronakrízou SKZL podporuje plošné testovanie obyvateľstva s podmienkou, aby bolo uskutočnené v kontexte odporúčaní odborníkov ako jeden z nástrojov v boji s pandémiou.

„Cielený skríning je neoddeliteľnou súčasťou zvládnutia každej epidemiologickej situácie. Ak chceme byť úspešní a dostať krajinu, Európu, celý svet do optimálneho štandardu, nevyhnutné je realizovať balík opatrení – masívne očkovanie, prísne dodržiavanie protiepidemických opatrení a cielený skríning,“ uzavrela komora.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MoravčíkLujza Hanová
Firmy a inštitúcie SKZL Slovenská komora zubných lekárov