Epidémia osýpok vzbudila záujem o očkovanie

Ockovanie
Foto: Thinkstock

Úrad verejného zdravotníctva eviduje zvýšený záujem o očkovanie proti osýpkam. Na príčine sú medializované informácie o výskyte osýpok na Slovensku a o epidémii osýpok prebiehajúcej v okrese Michalovce.

Ako však uviedol ÚVZ, nevie zatiaľ presne povedať, ako presne sa zvýšil záujem. „Kontrola zaočkovanosti sa vyhodnocuje každoročne k 31. 8. Ako výrazný bol zvýšený záujem o očkovanie, budeme môcť uviesť až po jej vyhodnotení,“ skonštatoval úrad.

Chorí sú nezodpovední

ÚVZ naďalej pozorne monitoruje situáciu vo výskyte osýpok na východe Slovenska. Proti ich šíreniu bolo od 7. mája 2018 v ohniskách nákaz vydaných rozhodnutím regionálnej hygieničky RÚVZ Michalovce vyše 100 opatrení.

Vývoj chorobnosti v okrese Michalovce bude podľa hlavného hygienika SR Jána Mikasa závisieť od dodržiavania karanténnych opatrení. „Časť chorých na osýpky má k plneniu protiepidemických opatrení, bohužiaľ, nezodpovedný prístup,“ skonštatoval ÚVZ.

Od 7.5. k dnešnému dňu evidujú hygienici v okrese Michalovce a v okrese Sobrance 33 prípadov osýpok, pričom väčšina je z Michaloviec a len jeden prípad je z okresu Sobrance.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR