Európska lieková agentúra predčasne ukončila hodnotenie vakcíny proti COVID-19 od spoločnosti CureVac

Vakcína, koronavírus, Pfizer, BioNtech
Foto: ilustračné, Christophe Archambault/Pool Photo/AP

Európska lieková agentúra (EMA) v utorok informovala, že ukončila hodnotenie vakcíny proti ochoreniu COVID-19 CVnCoV od spoločnosti CureVac AG. Stalo sa tak po tom, čo spoločnosť informovala agentúru, že z tohto procesu odstupuje.

Výbor EMA pre lieky na humánne použite (CHMP) preskúmaval dáta v rámci predbežného hodnotenia, v rámci ktorého firma poskytuje dáta dostupné k urýchleniu hodnotenia a uvedenia na trh, od februára 2021.

Kvalita vakcíny bola otázna

V čase odstúpenia spoločnosti EMA získala laboratórne dáta, dáta z trvajúcich klinických štúdií, údaje o kvalite a výrobnom procese vakcíny a plán riadenia rizík.

Otázky týkajúce sa kvality vakcíny aj slabé výsledky z hlavnej štúdie však neboli uspokojivo vyriešené, uvádza agentúra.

Sústredia sa na iný program

CureVac v liste pre EMA vysvetlila, že odstupuje z procesu, pretože sa rozhodla sústrediť na iný program vývoja vakcíny proti COVID-19.

EMA pripomína, že ľudia, ktorí sa zúčastnili na klinických testoch očkovacej látky CVnCoV a majú otázky týkajúce sa očkovacieho statusu, európskeho digitálneho COVID certifikátu alebo cestových obmedzení súvisiacich s očkovaním, by sa mali obrátiť na príslušné orgány v krajinách ich pobytu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie CureVacEMA Európska lieková agentúra