Európska únia prispela na rekonštrukciu nemocnice v Nových Zámkoch miliónmi eur (video)

Nemocnica Nové Zámky
Foto: FNsP Nové Zámky

Na rekonštrukciu nemocnice v Nových Zámkoch pôjde z eurofondov vyše 15 mil. eur. Ako v tlačovej správe informoval hovorca a marketingový manažér Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) Nové Zámky Ján Baček, prostriedky vyčlenila Európska únia na projekt Moderná Fakultná nemocnica Nové Zámky pre moderný región juhozápadného Slovenska.

„Pre Fakultnú nemocnicu s poliklinikou Nové Zámky je tento projekt dôležitý aj z toho dôvodu, že nemocnica zabezpečuje zdravotnú starostlivosť nielen pre takmer 140 tisíc obyvateľov okresu, ale je taktiež svojimi oddeleniami významná pre spádovú oblasť Nitrianskeho a Trnavského kraja,“ uviedol hovorca nemocnice.

Výmena stúpačiek aj výťahov

Ako uviedla FNsP Nové Zámky, v západnej časti monobloku na podlažiach 1 až 13 sa aktuálne menia stúpačky. Plánovaný odhad prác na jednu etapu výmeny stúpačiek je 21 dní. Tieto zvislé práce, celkom 8 etáp, na západnej a východnej časti budovy majú trvať do júla 2020.

Súbežne s týmito prácami sa má začať aj s výmenou 2 výťahov, predpokladaný začiatok prác je január 2020. Ide o takzvanú druhú fázu vertikálnych prác, kde sa počíta s výmenou 10 výťahov s inteligentným systémom privolávania. Výťahy by mali byť dokončené v októbri 2021.

Ako nemocnica informovala, výnimkou prebiehajúcich prác na západnej časti monobloku je štvrté poschodie. Ide o bývalý priestor Psychiatrického oddelenia FNsP Nové Zámky, ktoré bolo ako jediné celé vyprázdnené.

Kompletné rekonštrukčné práce

Momentálne tam prebiehajú kompletné rekonštrukčné práce, aby sa na toto poschodie mohli v tretej fáze horizontálnych stavebných prác sťahovať ostatné oddelenia a kliniky.

„V tretej fáze prác sa vždy jedno celé oddelenie alebo klinika presunie na štvrté poschodie, ktoré bude spĺňať potrebný prevádzkový štandard, aby tam mohli začať práce na výmene elektroinštalácie, svietidiel, výmene stropov a podláh, stierky a maľby,“ dodala FNsP Nové Zámky.

Predpokladaný termín začatia prác na ostatných poschodiach monobloku je stanovený na júl 2020 a ukončenie na október 2021.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Ján Baček
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) Nové Zámky