Fakultná nemocnica v Nitre plánuje dve veľké investície

Architekt.jpg
Foto: Pixabay.com

Odhadované náklady sú 12,5 milióna eur bez DPH, upresnené budú po štátnej expertíze

Fakultná nemocnica Nitra plánuje dve veľké investície. Jednou bude prístavba objektu urgentného príjmu a očnej kliniky, druhou prestavba a prístavba chirurgického pavilónu.

„Obe investície sú v štádiu pred dokončením stavebného zámeru, ktorý by odhadom mal byť ukončený v decembri 2018. Následne bude stavebný zámer odoslaný na ministerstvo zdravotníctva a ministerstvo dopravy, kde sa spraví štátna expertíza,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa Fakultnej nemocnice Nitra Tatiana Timková.

Odhadované náklady sú 12,5 milióna eur bez DPH, upresnené budú po štátnej expertíze. Po výbere dodávateľa verejným obstarávaním by mala samotná realizácia stavby trvať dva roky.

Pribudnú aj parkovacie miesta

S prístavbou objektu urgentného príjmu a očnej kliniky s dvoma nadzemnými podlažiami sa počíta medzi chirurgickým pavilónom a existujúcim parkoviskom s vjazdom od Rázusovej ulice.

Zaberie 37 existujúcich parkovacích plôch, zároveň sa však vybuduje 59 nových. Súčasné priestory urgentného príjmu sú už nevyhovujúce.

Chirurgický pavilón postavili v rokoch 1992 až 1997 a je v ňom šesť kliník. V rámci druhej investície rozšíria v tomto pavilóne centrálne operačné sály, kliniku anestéziológie a intenzívnej medicíny a jednotku intenzívnej starostlivosti chirurgického oddelenia.

Zvýšenie počtu operačných sál skráti čakacie lehoty na plánované operácie.

„Okrem zvýšenia počtu operačných sál a lôžok intenzívnej starostlivosti je samozrejme cieľom aj zvýšenie kvality poskytovanej zdravotníckej starostlivosti a vybavenie zdravotníckym zariadením na súdobej technickej úrovni,“ píše sa v zámere, ktorý nemocnica pred časom zverejnila v rámci zákona o posudzovaní vplyvov na životné prostredie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FN NR Fakultná nemocnica Nitra