Firmy skupiny Falck na Slovensku majú nového šéfa

Kmiecik.jpg
Waldemar Krzysztof Kmiecik Foto: Falck

Novým generálnym riaditeľom spoločností Falck Healthcare, Falck Pharma a Falck Academy sa od 1. januára stal Waldemar Krzysztof Kmiecik.

Novým generálnym riaditeľom Falck Healthcare, Falck Pharma a Falck Academy sa od 1. januára stal Waldemar Krzysztof Kmiecik. Všetky tri spoločnosti pôsobia v rámci skupiny Falck na Slovensku.

V rámci divízie Healthcare bude zodpovedný za riadenie a rozširovanie siete moderných polikliník a rehabilitačných centier po celom Slovensku a taktiež špecializovaných pracovísk, akým je napríklad Pneumo-alergo centrum v Bratislave. Informoval o tom hovorca skupiny Falck na Slovensku Vladimír Vanko.

„Mojou snahou bude upevniť a ďalej rozvíjať aj naše pôsobenie v oblasti pracovnej zdravotnej služby, v ktorej dnes patríme k lídrom na trhu,“ uviedol Kmiecik.

V rámci Falck Academy plánuje so svojim tímom aj naďalej šíriť osvetu ako správne poskytovať prvú pomoc a rozširovať prezentačné možnosti kurzov zameraných na túto oblasť. Ročne prejde školeniami prvej pomoci vo Falck Academy vyše 12 000 ľudí.

Doterajší riaditeľ bude riadiť akvizície v troch krajinách

W. K. Kmiecik prišiel do skupiny Falck zo spoločnosti ProCare, kde pôsobil sedem rokov ako medicínsky riaditeľ. Vyštudoval medicínu na Medical Academy v Krakove v odbore všeobecné lekárstvo a manažment verejného zdravotníctva na Jagiellonian University v Krakove.

Vzdelanie si ďalej rozširoval na Slovenskej zdravotníckej univerzite v Bratislave, kde získal titul Master of Public Health (MPH), a na Semmelweis University v Budapešti ukončil štúdium Master of Health Management (MSc.).

Doterajší riaditeľ všetkých troch spoločností Roman Závodský sa posúva na pozíciu riaditeľa Odboru Business Development, na ktorej bude zodpovedný za riadenie nových akvizícií na Slovensku, v Česku a v Rumunsku. Závodský pôsobí v spoločnosti Falck od roku 2010. Vyštudoval Ekonomickú univerzitu v Bratislave a titul MBA získal na City University.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Falck