Francúzsko začne ponúkať posilňujúcu dávku vakcíny dospelým, COVID pas nebude platný bez tretieho očkovania

Očkovanie, koronavírus
Foto: ilustračné, SITA/AP

Francúzsko bude ponúkať posilňujúce dávky vakcín proti ochoreniu COVID-19 pre všetkých dospelých. Plány predstavil vo štvrtok minister zdravotníctva Olivier Véran. Na tlačovej konferencii tiež oznámil, že odstup medzi druhým a tretím očkovaním skracujú zo šiestich mesiacov na päť. Francúzsko má podľa jeho slov dostatok vakcín na to, aby začalo celoštátnu kampaň s posilňujúcimi dávkami.

Viac o téme: Koronavírus

Véran tiež oznámil ďalšie protipandemické opatrenia vrátane sprísnenia nosenia rúšok. COVID pas, ktorý v krajine vyžadujú na mnohých miestach, stratí platnosť, ak jeho držiteľ nedostane posilňujúcu dávku v rámci siedmich mesiacov od druhého očkovania, povedal tiež minister.

Vo francúzskych nemocniciach je podľa Vérana v súčasnosti desaťnásobne viac neočkovaných ľudí ako zaočkovaných. Bez vakcín by bol vo Francúzsku lockdown, doplnil. V boji proti pandémii sa k lockdownu alebo zákazu vychádzania Francúzsko pristúpiť nechystá.

Francúzsko zaznamenalo znepokojujúci rast infekcií COVID-19 a v posledných dňoch dosiahli vrchol, uvádza agentúra AP s tým, že denné prírastky prípadov v krajine presahovali hranicu 30-tisíc.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Olivier Véran