Futbalisti AS Trenčín darovali krv pre pacientov onkologického centra v Komárne

futbalisti AS Trenčín pri darovaní krvi
Brankár Igor Šemrinec a stredopoliar Ante Roguljic pri odbere krvi Foto: AGEL SK

Komplexné onkologické centrum, člen skupiny AGEL, podporili futbalisti prvoligového AS Trenčín. Účasťou na mobilnom odbere pomôžu aj s ostatnými darcami 62 pacientom. Dokážu tak zachrániť ich životy či zlepšiť kvalitu zdravia.

Krv sa v sobotu v priestoroch obrátenej pyramídy v Bratislave rozhodli darovať trenčianski futbalisti spolu s ďalšími dobrovoľníkmi.

Pacientov z Komplexného onkologického centra prišli medzi inými podporiť brankár Igor Šemrinec a prvoligoví futbalisti Lukáš Skovajsa, Adam Laczko, Ryan Koolwijk, Ante Roguljić, Milan Corryn, John Neeskens a Hamza Čataković.

Pacienti s rakovinou potrebujú krv, aby prežili

Onkologickí pacienti často trpia na znížený počet krvných doštičiek a iné problémy, ktoré ovplyvňujú kvalitu krvného obrazu. To môže mať priamy vplyv na ich liečbu. Pacienti skrátka potrebujú krv, aby prežili terapiu.

Darovanie krvi je nielen morálna, ale aj humánna povinnosť a je prejavom vzájomného vzťahu ľudí. Sme vďační, že sú medzi nami ľudia, ktorí pochopili otázku hlbokej spoločenskej zodpovednosti a darovanie krvi je pre nich samozrejmou záležitosťou,“ uviedol Miroslav Jaška, riaditeľ Nemocnice Komárno, ktorá prevádzkuje Komplexné onkologické centrum.

futbalisti AS Trenčín
Futbalisti AS Trenčín s personálom odberového oddelenia komárňanskej nemocnice Foto: AGEL SK

Na odber krvi sa netreba hlásiť vopred

Ďalší záujemcovia o pomoc pacientom vrátane prvodarcov môžu získať všetky potrebné informácie o aktuálnych odberoch a o podmienkach darovania krvi na webovej stránke komárňanskej nemocnice alebo na telefónom čísle 035 7909 360.

Dopredu sa hlásiť nemusia, dôležité je, aby prišli v pondelok alebo v piatok od 7:00 do 11:00 do nemocnice alebo na miesto avizovaného mobilného odberu.

V prípade záujmu o kolektívne darovanie krvi formou mobilného odberu je nutné sa vopred informovať a dohodnúť so zdravotníkmi.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav Jaška
Firmy a inštitúcie AS TrenčínNemocnica Komárno