Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
||
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: Svet zdravia
21. 03. 2019 7:08 Zdravotnícke zariadenia od vZdravotnictve.skSITA Diskusia

Galantská nemocnica zrekonštruovala psychiatrické oddelenie

Galantská nemocnica niekoľko týždňov rekonštruovala svoje psychiatrické oddelenie. Do jeho komplexnej obnovy investovala takmer 57-tisíc eur.

Pacienti s duševnými poruchami v Nemocnici Svet zdravia Galanta sa tak budú liečiť v krajších a modernejších priestoroch. Budú pre nich počas procesu uzdravovania zároveň neporovnateľne podnetnejším prostredím.

Oddelenie zároveň začína poskytovať aj novú, biologickú formu liečby a pacientov tak už nebude musieť prekladať do iných zariadení. Informoval o tom hovorca Sveta zdravia Tomáš Kráľ.

Lôžková časť nevyhovovala

„Tešíme sa, že sa nám koncom minulého roka podarilo komplexne zrekonštruovať naše psychiatrické oddelenie s akútnym terapeutickým zameraním. Obnova prinesie nielen krajšie prostredie pre pacientov a personál, ale zároveň pomôže zvýšiť kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti,“ uviedla riaditeľka nemocnice Alexandra Pavlovičová.

Predmetom rekonštrukcie bola najmä stavebne nevyhovujúca lôžková časť oddelenia.

Nemocnica vymenila podlahy i okná, priestory vymaľovala, nakúpila nové postele, kuchynskú linku s vybavením a spotrebičmi, nové sedačky či tapety na steny i okná.

Galanta_psychiatria_postel.jpg
Foto: Svet zdravia

Zavádzajú novú liečbu

Psychiatrické oddelenie galantskej nemocnice vykonalo počas minulého roku 666 hospitalizácií a v ambulantných podmienkach ošetrilo 3907 pacientov.

Momentálne rozširuje doterajšiu farmakologickú liečebnú aktivitu o biologickú formu liečby, ktorou je elektrokonvulzívna terapia (ECT).

„Táto terapia je nevyhnutnou súčasťou akútnej psychiatrickej liečebnej intervencie. ECT nám umožní terapeuticky zvládnuť aj také spektrum diagnóz u pacientov, ktorých sme dosiaľ museli prekladať do iných psychiatrických zariadení,“ vysvetlil primár psychiatrického oddelenia galantskej nemocnice Miroslav Čerňan.

Nemocnica v súlade s platnými a najnovšími poznatkami oddelenie zavádza aj nové lieky.

Dôležité je aj doliečovanie

Primár podotýka, že pre komplexnosť liečby pacienta s prejavmi duševnej poruchy je potrebný aj dostatočný čas a overenie liečebného efektu formou doliečovacích aktivít oddelenia.

„Pacienti v doliečovacom pásme akútnej fáze liečby si vyžadujú pohybový priestor so zabezpečím vhodných, resocializačných aktivít, ktoré ich môžu navrátiť do svojho života. V tomto smere plánujeme vytvoriť aj ďalšie priestorové a personálne podmienky,“ doplnil.

Cernan_miroslav.jpg
Primár psychiatrického oddelenia Nemocnice Svet zdravia Galanta Miroslav Čerňan | Foto: Svet zdravia

Psychiatrické oddelenie galantskej nemocnice poskytuje zdravotnú starostlivosť pre približne 110-tisíc obyvateľov zo spádovej oblasti Galanty, Šale, Dunajskej Stredy a Serede. V súčasnosti má 26 lôžok.

Spektrum diagnóz a terapií:
  • všetky akútne vzniknuté duševné poruchy, akútne zhoršené chronické duševné poruchy, vrátane závislosti od návykových látok;
  • prechodné reaktívne stavy vznikajúce v krízových životných situáciách;
  • akútna psychofarmakologická terapia
  • akútna psychologická intervencia
  • klinicko-psychologická diagnostika
  • individuálna a skupinová psychoterapia
  • edukačné a motivačné aktivity, relaxačné techniky, arteterapia, muzikoterapia, biblioterapia a ergoterapia, v zastrešení komunitno–režimového prístupového princípu

Odporúčané články

Prešovská nemocnica sa po siedmich rokoch zadlžovania ocitla v zisku Nemocnica v Ružinove má nový CT prístroj

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Prekvapením pre Danka je Šeliga, „ktorý sa tváril ako aktivista“, nie Kiskova strana Aktualizované: Bývalý zamestnanec vo firme v Dubnici nad Váhom zastrelil nadriadeného Stále mi znie v ušiach ohromujúci aplauz fanúšikov, Chára je vďačný a hrdý na Boston Video: Andrej Kiska predstavil svoju stranu Za ľudí, jej priority a tváre (aktualizované) Kiskova strana Za ľudí má podľa politológa potenciál zasiahnuť do pomerov na politickej scéne Prečo (ne)cestovať do Iránu? Cestovateľské tipy

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X