Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Štefan Krchňák
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA/Diana Černáková
8. 04. 2019 8:21 Farmácia od SITA

GENAS povedie Štefan Krchňák

Asociácia generických výrobcov GENAS, ktorá združuje 16 farmaceutických firiem s väčšinovým podielom na trhu, obsadila novú pozíciu výkonného riaditeľa.  Od 1. apríla 2019 asociáciu vedie Štefan Krchňák. Informovala o tom GENAS.

PharmDr. Štefan Krchňák (57) pracoval 35 rokov v sektore verejného lekárenstva, bol majiteľom a zodpovedným farmaceutom lekárne U milosrdného srdca v Šuranoch.

Popri práci v lekárni bol osemnásť rokov aktívny  v prezídiu Slovenskej lekárnickej komory, v rokoch 2000 – 2001 bol jej prezidentom.

Komoru zastupoval aj v zahraničí. V roku 2014 bol prezidentom Zväzu lekárnikov Európskej únie v Bruseli. V týchto pracovných pozíciách sa venoval legislatíve a cenotvorbe liekov a informačným technológiám v oblasti lekárenstva. Je autorom prvého informačného systému pre lekárne na Slovensku.

Cieľom je ďalej zvyšovať dostupnosť generík

„Generický priemysel v súčasnosti poskytuje základné lieky, na ktoré sa spoliehajú naši pacienti, zdravotníci a systém zdravotníckej starostlivosti pri liečbe väčšiny akútnych a chronických ochorení, od kardiovaskulárnych chorôb, cez cukrovku až po onkologické ochorenia,“ uviedol Krchňák.

„Generiká a biologicky podobné lieky menia zdravotnú starostlivosť v Európe výrazným zvýšením prístupu pacientov k liečbe v čase rastúcich požiadaviek na zdravotnícke služby a obmedzené financie. V priebehu posledných desiatich rokov generické lieky zvýšili prístup k liekom o viac ako 100 % v 7 kľúčových terapeutických oblastiach bez zvýšenia celkových nákladov na liečbu. Bude pre mňa česť spolupracovať na tejto významnej zmene zdravotnej starostlivosti so všetkými členmi asociácie,“ dodal.

Pre GENAS je veľkou výzvou nasledovať tieto európske trendy a snažiť sa o zvýšenie dostupnosti kvalitných, účinných a dostupných generických a biologicky podobných liekov aj na Slovensku a prispieť tak k udržateľnosti nášho zdravotníckeho systému, skonštatovala Terézia Szádocka, prezidentka asociácie GENAS. „Preto sme veľmi radi, že nám v asociácii pribudla nová posila a pomôže nám tieto ciele reálne naplniť“.

Odporúčané články

Banskobystrickú detskú nemocnicu povedie Juraj Gallo Na čele NCZI ostáva Peter Blaškovitš

Témy

Diskusia

Bezplatné novinky emailom zo zdravotníctva raz týždenne:
podmienkami používania a potvrdzujem, že som sa oboznámil s ochranou osobných údajov

Neprehliadnite

Násilný akt vojsk Varšavskej zmluvy treba odsúdiť, vyhlásil Danko počas výročia augusta 1968 Minimálna mzda by mala tvoriť 60 percent priemerného zárobku, Smer-SD predloží návrh zákona Foto: Mladík vykrádal kostoly v Nitre, poškodil dvere aj okná a vylámal pokladničky Harabin bude v súboji o post šéfa najvyššieho súdu čeliť trom ženám, zverejnili mená kandidátov August 1968: Rusi nás dostali za necelých 10 hodín (komentár) Raši nepočul o tom, že by mal Pellegrini odísť zo strany Smer-SD a vyjadril sa aj ku Kalavskej

Aktuálne témy

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu.

X