Heger odovzdal ďakovné listy členom konzília odborníkov. Boli ste nám oporou počas celej pandémie, vyhlásil

Eduard Heger
Premiér SR Eduard Heger (OĽANO. Foto: www.facebook.com

Premiér Eduard Heger (OĽANO) sa poďakoval členom protipandemického konzília odborníkov. Vyzdvihol ich nasadenie a obetavosť počas bezprecedentnej situácie spojenej s pandémiou COVID-19.

Členom a spolupracovníkom konzília odovzdal ďakovné listy. Informoval o tom Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR v tlačovej správe.

Prijímanie ťažkých rozhodnutí

„V náročnom období pandémie ste boli pre nás oporou. Pomohli ste nám zorientovať sa v časoch, keď bol každý štát konfrontovaný s bezprecedentnou situáciou a museli sme prijímať rozsiahle opatrenia na ochranu ľudských životov,“ uviedol Heger.

Podľa členky konzília Eleny Prokopovej bola práca pre konzílium náročná. „Možno sa niektoré opatrenia javili ako prehnané či nelogické, ale za každým z nich boli hodiny a hodiny odbornej roboty a diskusie. Naším cieľom bolo chrániť zdravie, nie ľuďom sťažovať život,“ povedala.

Vírus stále nezmizol

V rámci konzília pôsobila aj Alena Koščálová, ktorá roky pracovala v organizácii Lekári bez hraníc. „Chceli sme prijímať také opatrenia, ktoré by boli aplikovateľné v zdravotníckych zariadeniach, a vedeli sme, že sa musíme zameriavať aj na marginalizované komunity, ktoré boli mimoriadne rizikové z hľadiska šírenia infekcie, ale aj úmrtí,“ dodala.

Členovia konzília sa zhodli, že epidemická situácia je teraz veľmi dobrá. Zároveň pripomínajú, že vírus nezmizol a treba naďalej zostať ostražitými.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alena KoščálováEduard HegerElena Prokopová