Hlavná odborníčka pre všeobecné lekárstvo odstúpila

Jana Bendová
Jana Bendová Foto: vZdravotnictve.sk

Jana Bendová od 1. augusta už nie je hlavnou odborníčkou ministerstvo zdravotníctva pre všeobecné lekárstvo. Ako oznámila na svojej stránke, funkcie sa vzdala. Ako dôvod uviedla pracovnú vyťaženosť.

Od nástupu do funkcie […] bol každý môj deň naplnený vrchovato prácou a na osobný život takmer nezostával čas. Po dôkladnom zvážení všetkých pre a proti som sa preto rozhodla od 1. 8. odstúpiť a túto náročnú funkciu prenechať niekomu inému,“ uvádza Bendová.

Ďakujem všetkým, ktorí ma podporovali a pomáhali mi. Spoločne sme ustáli neľahké obdobie pred rokom pri zmenách v organizácii pohotovostí a obhliadok mŕtvych. Spoločne sme dokázali presadiť, aby všetky lieky na tlak smeli predpisovať všeobecní lekári, či zreštartovali záujem absolventov medicíny o všeobecné lekárstvo,“ píše vo svojom oznámení Bendová.

Som hrdá na to, že sa mi podarilo významne zlepšiť komunikáciu všeobecných lekárov so zástupcami sestier, všeobecných lekárov pre deti a dorast, kardiológov, psychiatrov, diabetológov a ďalších špecialistov, ako aj komunikáciu s pacientskymi organizáciami i všetkými mienkotvornými médiami,“ uvádza ďalej.

Bendová bola vo funkcii od 15. mája 2018.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Jana Bendová
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR