Hygiena opísala nové prípady COVID-19. Niektorí pacienti z Bratislavy netušia, ako sa nakazili

Covid 19
Ilustračné foto: SITA/(AP Photo/Michel Euler)

V utorok sa vyskytli prípady ochorenia COVID-19 vo všetkých okresoch Bratislavského kraja.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Bratislave spresnil, že medzi pozitívnymi osobami v jeho pôsobnosti sú importy zo zahraničia, ale najmä kontakty už pozitívnych osôb.

Zaznamenal aj sporadický výskyt prípadov, ktoré nemali vzájomnú epidemiologickú súvislosť. Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR to uviedol na sociálnej sieti.

Koronavírus našli v dvoch triedach

Regionálne úrady verejného zdravotníctva zaznamenali v utorok 92 potvrdených prípadov COVID-19 z 3 235 vykonaných laboratórnych vyšetrení. Početnejší výskyt ochorenia evidujú v územnej pôsobnosti regionálnych úradov verejného zdravotníctva v Bratislave a Nitre.

RÚVZ v Bratislave tiež uviedol, že do 18. septembra je prerušené vyučovanie v jednej triede na Gymnáziu Ladislava Novomeského v Bratislave. Ochorenie tam potvrdili u pedagogického pracovníka.

Do 21. septembra je vyučovanie prerušené aj v jednej triede na Gymnáziu na Bilíkovej ul. v Bratislave, kde mal ochorenie potvrdené žiak. RÚVZ v Bratislave nariadil v školách všetky potrebné karanténne opatrenia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Nárast prípadov zaznamenali aj v Nitre

V prípade RÚVZ v Nitre ide zväčša o aktívne dohľadané kontakty zo známych ohnísk nákazy, vyskytli sa aj importy zo zahraničia. V súčasnosti sa pri niektorých prípadoch uskutočňuje epidemiologické vyšetrovanie.

V územnej pôsobnosti ostatných regionálnych úradov ide rovnako o aktívne dohľadané kontakty zo starších, monitorovaných ohnísk nákazy či importované prípady zo zahraničia.

Ochorenie bolo potvrdené aj u osôb s klinickými príznakmi, sporadicky sa vyskytlo aj u ľudí, ktorí nemali súvis so známymi ohniskami nákazy. Aj tu sa v niektorých prípadoch ešte uskutočňuje epidemiologické vyšetrovanie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie RÚVZ BratislavaRÚVZ NitraÚrad verejného zdravotníctva SR (ÚVZ)