Hygienici odhalili nové ohniská koronavírusu a Trnavský okres hlási rekord v počte infikovaných

Koronavírus
Foto: ilustračné, SITA/AP.

Rekordný počet pozitívne testovaných ľudí na ochorenie COVID-19 v okrese Trnava súvisí podľa regionálneho hygienika Tomáša Hauka s už známymi a podchytenými ohniskami nákazy.

Trnavskí hygienici dohľadávajú kontakty

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave v týchto prípadoch systematicky pokračuje v dohľadávaní kontaktov. Približne 10 osôb z okresu Trnava sa podľa Hauka nakazilo na rodinnej oslave, ktorá sa konala v okrese Námestovo.

Viac o téme: Koronavírus

V pondelok pribudlo na Slovensku 231 infikovaných koronavírusom, z toho až 42 v okrese Trnava. Od začiatku pandémie bolo v okrese už 337 osôb s potvrdením ochorením COVID-19.

Ochorenie vyradilo minulý týždeň z činnosti aj operátorov tiesňovej linky 155 Krajského operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby v Trnave, všetky hovory boli presmerované do susedných krajov.

Ohniská nákazy v okrese Humenné

Ohnisko nákazy odhalili hygienici v ďalšom zariadení sociálnych služieb. Ako uviedol Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR na sociálnej sieti, nové prípady nákazy v okrese Humenné pochádzajú z dvoch ohnísk.

Jedno je staršie, ide o úzke kontakty v rámci rodiny. Druhé potvrdili v zariadení sociálnych služieb. V ostatných dňoch tam pretestovali všetky osoby, vrátane personálu. Z približne 80 ľudí je celkovo pozitívnych 31 klientov a 23 zamestnancov.

Pozitívne testované osoby sú od negatívnych izolované, o pozitívnych klientov sa stará vyčlenený personál. V zariadení dlhodobo platí prísny hygienicko-epidemiologický režim a rovnako aj zákaz návštev. Zdravotný stav klientov je pravidelne monitorovaný.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie ÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR