India začala druhú fázu testovania vakcín proti koronavírusu, krajina vykazuje anomáliu v úmrtiach

Koronavírus, India
Foto: ilustračné, SITA/AP

V Indii sa začala druhá fáza testovania kandidátov na vakcíny proti novému koronavírusu, ktoré vyvinuli indické spoločnosti. Informovalo o tom ministerstvo zdravotníctva. Medzi testovanými liečivami je potenciálna vakcína s inaktivovaným vírusom od firmy Bharat Biotech a DNA vakcína od Zydus Cadila.

Na budúci týždeň sa tiež na 17 miestach začne druhá fáza testov potenciálnej vakcíny, ktorú vyvinuli odborníci z Oxfordskej univerzity.

Viac o téme: Koronavírus

Indický rezort zdravotníctva tiež informoval, že polovica ľudí, ktorí v krajine zomreli v dôsledku ochorenia COVID-19, bola mladšia ako 60 rokov. V rozmedzí od 45 do 60 rokov bolo 37% úmrtí. Celosvetový výskum naznačuje, že ochorenie je obzvlášť smrteľné pre starších ľudí.

Anomália v Indii je podľa tamojších zdravotníckych expertov možno výsledkom toho, že úmrtia medzi staršími nezaznamenali alebo tieto osoby neabsolvovali testy.

India je podľa štatistík Johns Hopkins University v celosvetovom meradle v počte nakazených na treťom mieste. Dosiaľ tam už potvrdili viac ako 1,8 milióna prípadov nákazy koronavírusom.

V rebríčku úmrtí je na piatom mieste so zhruba 39-tisíc obeťami.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Bharat BiotechZydus Cadila