Jesseniova lekárska fakulta chce kúpiť záložné zdroje do budovy národnej biobanky

Ziarovka.jpg
Foto: Pixabay.com

Ich celková odhadovaná hodnota je asi 570-tisíc eur bez DPH

Univerzita Komenského v Bratislave, Jesseniova lekárska fakulta Martin, chce kúpiť záložné zdroje do budovy národnej biobanky. Informovala o tom prostredníctvom oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania. Ich celková odhadovaná hodnota je asi 570-tisíc eur bez DPH.

Biobanka je zariadenie, v ktorom sú uschované biologické materiály od pacientov s rôznymi chorobami. Po vybudovaní zariadenia sa Slovensko bude môcť zapojiť do svetových vedecko-výskumných projektov.

Chcú sa brániť pred výpadkami a výkyvmi v dodávke elektriny

„Obstarávateľ plánuje výstavbu budovy národnej biobanky, ktorá by mala byť funkčne prepojená na Výskumné centrum BioMed Martin. Vzhľadom na to, že prístrojové vybavenie biobanky a BioMedu je vysoko senzitívne, je nevyhnutné zabezpečiť tieto zariadenia proti výkyvom a externým výpadkom elektrickej energie. Zároveň požaduje zabezpečenie výpadkov elektrickej energie pre dátové centrum a úložiská údajov súvisiacich so vzorkami biologického materiálu,“ uvádza sa v oznámení.

Podľa informácií v Dodatku k Úradnému vestníku EÚ dva záložné zdroje budú minimalizovať až eliminovať kolísanie alebo výpadok elektrickej energie.

Fakulta okrem dodania požaduje aj montáž a sprevádzkovanie zariadení plne funkčného záložného systému nepretržitej dodávky prúdu vrátane projektových prác a stavebných úprav potrebných pre umiestnenie zariadenia a pripojenie do systému na hlavný rozvádzač.

Zákazka sa nebude deliť na časti a jej realizácia má trvať 90 dní. Lehota na predkladanie ponúk do verejnej súťaže je do 4. októbra 2018.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom