K aspoň občasnému užívaniu OTC liekov sa hlási 90 % internetových užívateľov

Lieky_ruka.jpg
Foto: Photl.com

Druhým najčastejšie konzumovaným farmaceutickým prípravkom sú vitamíny a výživové doplnky, ktoré pravidelne užíva necelá tretina ľudí a občas 57 %.

K aspoň občasnému užívaniu voľne dostupných liekov na bežné ochorenia sa hlási 90 % internetových užívateľov, z nich ich pravidelne užíva 11 %.

Druhým najčastejšie konzumovaným farmaceutickým prípravkom sú vitamíny a výživové doplnky, ktoré pravidelne užíva necelá tretina ľudí, občas 57 %.

Aspoň občas berie lieky proti bolesti 83 % Slovákov, 36 % lieky na zažívanie a 33 % lieky na alergiu. Výsledky pochádzajú z nedávnej štúdie spoločnosti Nielsen Admosphere Slovakia, ktorej sa zúčastnila päťstovka respondentov z internetovej populácie staršej ako 15 rokov.

Reklamu nechcú

Čo sa týka výberu konkrétnych farmaceutických prípravkov, necelá polovica respondentov si ich pravidelne vyberá na základe odporučení lekára a 46 % na základe vlastných skúseností.

Od lekárnika si necháva pravidelne farmaceutiká odporučiť 26 %.

Na otázku, aký typ reklamy na farmaceutické prípravky opýtaným najviac vyhovuje, odpovedala najväčšia časť, že žiadny (29 %). Podľa zverejnených informácií 27 % uprednostňuje letákovú formu a 24 % reklamu v televízii.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom