K zmenám v žilinskej nemocnici sa schyľovalo už dlhšie, obhajuje Lengvarský voľbu nového riaditeľa

Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina
Fakultná nemocnica s poliklinikou Žilina. Foto: www.facebook.com

Zmena riaditeľskej organizačnej štruktúry vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou Žilina nebola náhlym rozhodnutím, ale výsledkom dlhšie plánovaného procesu.

Štruktúra troch riaditeľov

Na margo zrušenia trojčlennej Rady riaditeľov, ktorú od 9. októbra nahradil jednoosobový štatutárny orgán, to uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Ten zároveň potvrdil, že nový riaditeľ Eduard Dorčík bude nemocnicu viesť najbližších šesť mesiacov, pričom jeho nástupca vzíde z výberového konania.

„Nebol to proces, ktorý vznikol včera ani predvčerom, ale trval dlhšie a komunikovali sme počas neho so všetkými zainteresovanými stranami. Niektorí funkcionári vo vedení zostali, štruktúra troch riaditeľov však bola zmenená na inú štruktúru riadenia, ktorá je podľa môjho názoru výkonnejšia a promptnejšia,“ skonštatoval Lengvarský.

Zamestnanci sa o prácu báť nemusia

Nový riaditeľ nemocnice bol ako vedúci oddelenia technických činností členom krízového štábu i širšieho vedenia nemocnice.

„Ako Žilinčan som prijal riaditeľskú pozíciu na šesťmesačné obdobie a budem sa snažiť pokračovať v nastolenom rozvoji nemocnice. Chcem kontinuálne nadviazať na doterajšie obdobie, pokračovať v modernizáciách, priniesť ďalšie investície a zmeny, ktoré žilinská nemocnica potrebuje,“ uviedol Dorčík.

„Som presvedčený, že napriek situácii, ktorá momentálne vládne v spoločnosti, a náročnému obdobiu, ktorým si žilinská nemocnica opätovne prechádza, je dôležité držať spolu. Nechcem, aby sa ktokoľvek cítil zneistený a obával sa o svoju prácu, o budúcnosť nemocnice,“ dodal Dorčík.

Trojčlenná Rada riaditeľov viedla žilinskú nemocnicu od mája 2017. V pozícii generálneho riaditeľa viac ako štyri roky pôsobil Igor Stalmašek, doterajším medicínskym riaditeľom bol Igor Bízik a funkciu ekonomického riaditeľa zastával Peter Braška.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Eduard DorčíkVladimír Lengvarský
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica Žilina