Kampaň o melanóme pripravujú aj lekárne Dr.Max

Drmax_melanom.jpg
Foto: Dr.Max

Celoplošná kampaň v lekárňach Dr.Max so zameraním na prevenciu má upriamiť pozornosť ľudí na riziká vzniku rakovinových ochorení vyplývajúcich z nedostatočnej ochrany kože pred škodlivými zložkami slnečného žiarenia.

Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie umiera ročne na malígny melanóm okolo 48 tisíc ľudí a 12 tisíc ľudí zomrie ročne na ďalšie druhy rakoviny kože. V priebehu posledných 30 rokov stúpol výskyt melanómu štvornásobne a stal sa z neho najčastejší druh nádorového ochorenia.

Ďalšia z edukačných kampaní lekární Dr.Max pod názvom „Možno vám zachránime leto“ má upriamiť pozornosť ľudí na tieto otázky a zároveň ich pred letnými mesiacmi informovať o správnom opaľovaní a ochrane kože. Informovala o tom sieť Dr.Max.

Poradenstvo aj vyšetrenie lekárom

V týždni od 15. do 19. mája 2017 bude odborný personál všetkých lekární aktívne poskytovať bezplatné odborné poradenstvo v oblasti slnečnej ochrany počas celých otváracích hodín.

Zákazníci budú môcť využiť konzultácie ohľadom výberu správnej ochrany pred slnečným žiarením pre deti aj dospelých, dostanú odporučenia o vhodnom prípravku na základe fototypu kože, veku ako aj prípadnej destinácie cestovania. Zistia ale aj to, čo napríklad sledovať v zložení opaľovacieho prípravku.

Súčasťou kampane bude aj bezplatné vyšetrenie znamienok dermatológom, ktoré bude realizované v lekárni Dr.Max v bratislavskom OC Eurovea. Lekár bude k dispozícií v pondelok až piatok, v čase 14:30 – 19:30. Na vyšetrenie v lekárni je potrebné objednať sa na konkrétny čas.

Chystajú sa aj na prevenciu srdcovocievnych ochorení

Každý pacient by mal dostať v rámci poradenstva aj brožúrku Sprievodca bezpečným opaľovaním, indikátor UVA a UVB žiarenia vo forme náramku, ktorý zmenou farby upozorňuje, kedy je vhodný čas na aplikáciu ďalšej vrstvy opaľovacieho prípravku a kedy sa vyhnúť ďalšiemu pobytu na slnku a vyhľadať tieň. Tiež dostane  vzorku opaľovacieho krému.

Súčasťou konzultácií bude aj vyplnenie krátkeho dotazníka, ktorý farmaceutovi pomôže zhodnotiť celkový stav. Na kampaň „Možno vám zachránime leto“ nadviaže začiatkom jesene ďalšia odborná kampaň, v rámci ktorej budú môcť Slováci v lekárňach Dr.Max využiť bezplatné poradenstvo ohľadom prevencie kardiovaskulárnych ochorení.

Presný zoznam lekární, kde v týždni od 15 – 19. mája 2017 možno využiť konzultácie spojené so správnym opaľovaním kampane nájdete na stránke www.drmax.sk/lekarne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Dr. Max