Kapacity pre detských psychiatrických pacientov sa rozšíria, ministerstvo vyčlenilo 650-tisíc eur

Posielnenie kapacít financie psychiatria deti pacienti
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Rezort financií vyhovel žiadosti ministerstva zdravotníctva a vyčlenil 650-tisíc eur na posilnenie kapacít pre detských psychiatrických pacientov. Financie budú určené na vybudovanie denného stacionára pre deti s psychickými poruchami a na rekonštrukciu priestorov Kliniky detskej psychiatrie v Národnom ústave detských chorôb v Bratislave (NÚDCH). V tlačovej správe o tom informovalo ministerstvo zdravotníctva.

Denný stacionár bude slúžiť deťom s poruchami príjmu potravy. Poskytne im komplexnú psychiatrickú liečbu s dôrazom na psychoterapiu a psychiatrickú rehabilitáciu. Odbremení tak ústavnú liečbu a tlak na lôžka.

Rekonštrukciou priestorov psychiatrickej kliniky v NÚDCH sa zvýši lôžková kapacita o 20 lôžok a znížia sa čakacie lehoty, ktoré sú v súčasnosti od 12 do 18 mesiacov.

Ako uviedla štátna tajomníčka ministerstva zdravotníctva Lenka Dunajová Družskovská, jednou z priorít rezortu je duševné zdravie. „Situácia s liečbou psychiatrických diagnóz u detí je na Slovensku v žalostnom stave, ale postupne to chceme zlepšiť,“ reagovala štátna tajomníčka a ocenila promptnú reakciu ministerstva financií na žiadosť o pridelenie financií.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lenka Dunajová Družkovská
Firmy a inštitúcie NÚDCH Národný ústav detských chorôb