Kežmarská nemocnica je pripravená na výpadok elektriny, má nový generátor

Nový generátor v kežmarskej nemocnici
Nový generátor v kežmarskej nemocnici Foto: AGEL SK

Na prípadnú mimoriadnu situáciu a výpadok elektriny je Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku pripravená. Slúži jej nový generátor elektrickej energie, ktorý nahradil staré, dosluhujúce zariadenie.

Nový generátor je schopný zabezpečiť elektrinu pre celú nemocnicu, nie len pre vybrané rozvody, ako to bolo doteraz,“ vysvetlil technický námestník kežmarskej nemocnice Pavol Popaďak.

Ak teda elektrina z vonkajšej siete vypadne, po krátkom čase nabehne celá nemocnica bez obmedzení na tento náhradný zdroj.

Výmena generátora v kežmarskej nemocnici
Výmena generátora v kežmarskej nemocnici

Generátor je už niekoľko dní v prevádzke, za ten čas nebolo treba riešiť žiadnu mimoriadnu situáciu.

Financie z eurofondov

Obstaranie zdroja stálo 57,5 tisíc eur. Okrem piatich percent, ktoré uhradila nemocnica z vlastných zdrojov, ostatné financie išli z nenávratného finančného príspevku eurofondov.

Bezpečnosť našich pacientov, funkčnosť nemocnice, prístrojov a zariadení bez ohľadu na situáciu, je prvoradá. Sme radi, že sa celý projekt výmeny generátora podarilo zrealizovať a že sme využili možnosť financovania z eurofondov,“ uviedol riaditeľ nemocnice v Kežmarku Viktor Halíř.

Za rok 2019 v nemocnici riešili mimo interných testov dvakrát trvalejší výpadok elektrickej energie s nábehom generátora.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Pavol PopaďakViktor Halíř
Firmy a inštitúcie Nemocnica Dr. V. Alexandra Kežmarok