Kežmarská nemocnica obhájila certifikát kvality

Checkbox.jpg
Foto: FreeImages.com

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n. o začiatkom októbra obhájila certifikát kvality pre poskytovanie zdravotnej starostlivosti podľa požiadaviek normy ISO 9001:2008.

Audit vykonala spoločnosť DNV GL. Nemocnica je držiteľom certifikátu od roku 2007  každoročne ho obhajuje.

Tohtoročný recertifikačný audit bol zameraný prioritne na bezpečnosť pacientov počas pobytu v nemocnici a na bezpečnosť prístrojovej techniky, ktorá sa používa pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti. Audítori z certifikačnej spoločnosti DNV GL pozitívne hodnotili hlavne pracovnú atmosféru, príjemné a bezpečné prostredie pre hospitalizovaných pacientov.

Pozitívne hodnotená bola ekonomická stabilita

„Jedným z cieľov kvality, ktorý bol zo strany audítorov hodnotený vysoko pozitívne, je aj vízia manažmentu nemocnice týkajúca sa projektu prístavby nového pavilónu pre matku a dieťa. Vysoko hodnotená bola situácia v oblasti ekonomickej stability nemocnice, ktorá súvisí s úspešne ukončenou reštrukturalizáciou nemocnice. Vo finančnom vyjadrení nemocnica tým zachránila pre tento región a mesto Kežmarok približne 5 miliónov eur,“ uviedla manažérka kvality a námestníčka pre ošetrovateľstvo nemocnice Janka Bartková.

Snahou manažmentu kežmarskej nemocnice je podľa Bartkovej budovať nemocnicu rodinného typu, ktorá sa teší dôvere pacientov a zamestnancov a v príjemnom, bezpečnom prostredí poskytovať kvalitnú zdravotnú a ošetrovateľskú starostlivosť.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Nemocnica Dr. V. Alexandra Kežmarok