Kežmarská nemocnica začala s predpôrodnými kurzmi

Nemocnica Kežmarok
Foto: AGEL SK / Peter Jurčiak

Nemocnica Dr. Vojtecha Alexandra v Kežmarku n.o., člen skupiny AGEL, ponúka od tohto leta nastávajúcim matkám, ktoré sa rozhodli rodiť v kežmarskej nemocnici, predpôrodné kurzy psychofyzickej prípravy na pôrod.

Predpôrodné kurzy vedú odborná pôrodná asistentka, neonatologická sestra a pôrodník.

Cieľom kurzov je odborná edukácia, psychická a fyzická príprava na obdobie pred pôrodom, počas pôrodu a po pôrode.

Na kurze privítajú aj nastávajúcich otcov

„Medzi témy predpôrodnej prípravy, ktorým sa budeme počas kurzu venovať, sme zaradili edukáciu rodičiek o príznakoch blížiaceho sa pôrodu, stanovenie pôrodného plánu, starostlivosť o novorodenca, edukáciu mamičky o dojčení a informácie podľa individuálnych požiadaviek účastníkov kurzu,“ informovala pôrodná asistentka Anna Majerčáková.

„Nastávajúcim mamičkám poradíme, čo si majú doniesť do pôrodnice a aké sú podmienky prítomnosti otca alebo inej sprevádzajúcej osoby pri pôrode,“ dodala.

Na kurze sa môžu zúčastniť aj budúci otcovia. Predpokladaná doba jedného edukačného stretnutia je 60 minút.

Kurzy budú prebiehať v priestoroch nemocnice v jednotlivých, po sebe nadväzujúcich týždňoch, a to od 32. týždňa tehotenstva. Na kurz je potrebné sa prihlásiť mailom na adrese anna.majercakova[zavináč]nemocnicakezmarok.sk alebo telefonicky na čísle 0903 560 030.

V kežmarskej nemocnici sa ročne narodí v priemere od 950 do 1000 novorodencov. Do 100 rodičiek je mimo spádovej oblasti okresu Kežmarok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Anna Majerčáková
Firmy a inštitúcie Nemocnica Dr. V. Alexandra Kežmarok