Kežmarská pohotovosť je opäť v nových priestoroch

Stetoskop
Foto: FreeImages.com

Lekársku službu prvej pomoci riadi najnovšie nezisková organizácia

Pohotovosť v Kežmarku sa presťahovala, už nesídli v budove polikliniky, ale na Ulici Dr. Daniela Fischera v budove ambulancií všeobecných lekárov.

Po novom už nie je ani v prevádzke popradskej nemocnice, ale neziskovej organizácie LSPP, ktorú založilo Združenie všeobecných lekárov pre dospelých SR (ZVLD SR o. z.).

Ordinačné hodiny Lekárskej služby prvej pomoci (LSPP) sú počas pracovných dní od 16:00 do 7:00, počas víkendov a sviatkov nepretržite 24 hodín.

Oceňujú neziskovosť

„Sme presvedčení o tom, že neziskový princíp prevádzky LSPP v samospráve všeobecných lekárov pre dospelých je práve tým nástrojom, ktorý zabezpečuje umiestnenie verejných peňazí z úhrad zdravotných poisťovní práve tam, kam sú určené, teda do prvého kontaktu,“ uviedol všeobecný lekár Pavol Štec, člen správnej rady neziskovej organizácie LSPP.

Táto prax podľa neho umožní vo významnej miere znížiť budúcu potrebu financovania obnovy a doplnenia personálnych kapacít všeobecných lekárov pre dospelých na Slovensku.

Nevyžaduje si tiež prioritné financovanie z externých zdrojov.

V ambulancii aj e-health

V novootvorenej ambulancii LSPP budú lekári využívať inovatívny ambulančný systém CURO.

„Systém je vysoko intuitívny a nápomocný. Využívaním výhody elektronického zdravotníctva sa môže lekár sústrediť výlučne na poskytovanie tej najlepšej starostlivosti pacientovi,“ uviedol Štec.

Lekárska služba prvej pomoci (LSPP) pre dospelých v okrese Kežmarok sa už tento rok raz sťahovala, a to zo súkromných priestorov do priestorov Polikliniky na Hviezdoslavovej ulici v Kežmarku, ktoré v dopoludňajších hodinách slúžili ortopedickej ambulancii. Sídlila tam od 1. apríla.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom