Koľko plne zaočkovaných ľudí zomrelo v Anglicku za pol roka? Štatistiky ukázali trojciferné číslo

Koronavírus, úmrtie, pandémia
Foto: ilustračné, SITA/AP

U ľudí, ktorí sú úplne vakcinovaní proti koronavírusu, je podstatne menej pravdepodobné úmrtie na COVID-19 ako u nezaočkovaných alebo zaočkovaných len jednou dávkou. Vyplýva to z údajov britského štatistického úradu.

Viac o téme: Koronavírus

Od januára do júla tohto roka v Anglicku na COVID-19 zomrelo len 256 úplne zaočkovaných ľudí, pričom celkovo po nákaze koronavírusom v tomto období v krajine zomrelo viac ako 51-tisíc ľudí. Informuje o tom portál bbc.com.

Zomierajú najmä tí najzraniteľnejší

Úmrtia na COVID-19 napriek úplnému zaočkovaniu sa stávajú hlavne medzi najzraniteľnejšími skupinami, mužmi a ľuďmi s oslabeným imunitným systémom, pričom ich priemerný vek v Anglicku je 84 rokov.

Úmrtie napriek úplnému zaočkovaniu sa definuje ako úmrtie na COVID-19, ktoré nastalo v dôsledky nákazy najmenej dva týždne po druhej dávke.

Zaočkovaných je už 80 percent ľudí

Medzi tými, ktorí v Anglicku zomreli napriek úplnému zaočkovaniu, bolo 13 percent ľudí s oslabenou imunitou a viac ako 75 percent bolo klinicky mimoriadne zraniteľných.

V Spojenom kráľovstve je úplne zaočkovaných už 80 percent ľudí vo veku nad 16 rokov a takmer 90 percent obyvateľov dostalo aspoň jednu dávku očkovacej látky.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom