Komárňanská nemocnica otvorila endokrinologickú ambulanciu

Komarno_interna.jpg
Foto: AGEL SK
Ambulancia bude zatiaľ prijímať pacientov raz do týždňa, a to v piatok od 7:00 do 15:00.

Nemocnica Komárno otvorila endokrinologickú ambulanciu. Nová ambulancia bude úzko spolupracovať s ostatnými ambulanciami a oddeleniami v pavilóne internistických disciplín. Má zmluvu so všetkými zdravotnými poisťovňami. Pacientov prijíma každý piatok od 7:00 do 15:00.

V rekordne krátkom čase sa podarilo nájsť odborníka, s ktorým vo vynovených priestoroch pavilónu internistických disciplín začíname poskytovať zdravotnú starostlivosť v tomto odbore. Táto služba bude na začiatku zabezpečená len raz týždenne, a to v piatok. Veríme však, že v krátkom čase rozšírime ordinačné hodiny po personálnom posilnení novým lekárom,“ povedal námestník riaditeľa nemocnice pre lekársko-zdravotnú starostlivosť Rudolf Pelikán.

Na prvé vyšetrenie len s výmenným lístkom

Endokrinologická ambulancia je špecializovaná ambulancia, ktorá sa zaoberá diagnostikou a liečbou pacientov s chorobami štítnej žľazy, prištítnych teliesok, hypofýzy, nadobličiek, pohlavných žliaz, ale aj metabolickými ochoreniami kostí, ďalšími metabolickými chorobami a poruchami výživy.

Na každé prvé vyšetrenie alebo kontrolné vyšetrenie je potrebné mať odporúčanie všeobecného lekára alebo špecialistu. Na prvovyšetrenie treba okrem výmenného lístka aj výpis zo zdravotnej dokumentácie.

Nemocnica Komárno s viac ako 110-ročnou históriou poskytuje odbornú zdravotnú starostlivosť pre takmer 110-tisíc obyvateľov spádového územia okresu Komárno na 11 lôžkových oddeleniach, troch jednotkách intenzívnej starostlivosti, v 23 ambulanciách a desiatich oddeleniach spoločných liečebných a vyšetrovacích zložiek.

Agentúru SITA informovala hovorkyňa prevádzkovateľa nemocnice AGEL SK, a.s. Iveta Chreneková.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Rudolf Pelikán
Firmy a inštitúcie AGELNemocnica Komárno