Komentár: Vieme, čo nás s Pellegrinim na čele rezortu zdravotníctva čaká

Peter Pellegrini, nemocnica Rázsochy
Predseda vlády SR Peter Pellegrini sedí v kabíne bagra počas začatia búracích prác na skelete rozostavanej nemocnice Rázsochy Foto: SITA/Branislav Bibel

Potvrdilo sa, čo sme predpovedali: nového ministra zdravotníctva Smer-SD nenominuje. Ťažko tento postup kritizovať, keďže by opak naozaj nemal zásadný zmysel. Ministerstvo pracuje bez ohľadu na to, či je kancelária jeho šéfa obsadená. Dvaja štátni tajomníci taktiež fungujú.

Ani informácia, že ministerské porady bude viesť práve Peter Pellegrini, nie je prekvapivá. Pustiť tam Richtera či Rašiho by asi nebol dobrý nápad. Ani na dva mesiace.

No a napokon – Pellegriniho do niektorých aspektov jej práce už exministerka Andrea Kalavská zaučila: prezentáciu úspechov. A toho sa aj dočkáme.

Strihanie pások

V rozhovore pre náš portál Kalavská spomenula, čo sa chystá v dohľadnom čase: pohnú sa Rázsochy, realizujú sa dostavby kardiologických ústavov, o pár dní sa bude otvárať Detské kardiocentrum, nové diagnostické centrum v Národnom ústave srdcových a cievnych chorôb, urgentný príjem v Národnom ústave detských chorôb. Bude sa podpisovať zmluva na kompletnú rekonštrukciu Ružinova a Banskej Bystrice.

Samotný Pellegrini už avizoval, že bude volať médiá do nemocníc a ukáže im biele knihy, teda ako sa vynovilo ich zariadenie, zrekonštruovali priestory a vymenili postele.

Žiadna novinka, idú voľby. Len namiesto nepohodlnej ministerky bude pred kamerami volebný líder Smeru. To je určite skvelá náplasť na Pellegriniho smútok, že mu Kalavská dala košom.

A tiež dúfa, že mu nikto nebude pripomínať, ako práve vďaka strane, ktorú vedie do volieb, sa neudiali o dosť zásadnejšie zmeny v zdravotníctve.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea KalavskáPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SR