Konflikt ministerky Kalavskej a Smeru si podľa SNS musí vyriešiť strana Smer

Robert Fico, Andrea Kalavská
Foto: SITA

Slovenská národná strana (SNS) chce v prípade stratifikácie nemocníc počkať na stanovisko strany Smer- SD. Strana to uviedla pre agentúru SITA v rámci odpovede na otázku, či podporí reformu zdravotníctva aj v prípade, ak nepôjde o ústavný zákon.

„V koalícii každá strana rešpektuje koaličného partnera a jeho ministra. Nestalo sa ešte, aby nominant koaličnej strany išiel proti svojej politickej strane, resp. presadzoval iné stanovisko,“ konštatovala SNS.

Strana informovala, že je proti rušeniu nemocníc. „Uvedený konflikt pani ministerky a Smeru – SD musí vyriešiť strana Smer – SD,“ dodala SNS.

Raši: Počkáme si, uvidíme

Podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši, ktorý do NR SR kandidoval za Smer-SD, v pondelok po rokovaní Hospodárskej a sociálnej rady SR uviedol, že počkajú, čo bude predložené na vládu.

Stratifikácia a jej implementácia je podľa neho časovo rozložená na dlhé obdobie. „Počkáme na zajtra, boli dané nejaké dohody, nejaké prísľuby, teraz v poslednej dobe dochádza k nejakej úprave a zmenám týchto postojov,“ povedal Raši.

V utorok sa má o návrhu zákona, ktorý ma riešiť reformu nemocníc, rokovať na Legislatívnej rade vlády SR.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Andrea KalavskáRichard Raši
Firmy a inštitúcie SMER-SDSNS Slovenská národná strana