Kontrola odhalila nezrovnalosti na plastickej chirurgii v UNLP Košice

Operacia_modra.jpg
Foto: Pixabay.com

Výsledky kontroly má k dispozícií aj ministerstvo zdravotníctva, ktoré v nemocnici vykonáva kontrolu vo vlastnej réžií. Nemocnica podala trestné oznámenie na neznámu osobu s požiadavkou náhrady škody ešte začiatkom februára.

Kontrolné oddelenie Univerzitnej nemocnice Louisa Pasteura (UNLP) v Košiciach vykonalo internú kontrolu, ktorú avizovala nemocnica po vypuknutí kauzy spojenej s praktikami na plastickej chirurgii.

„Počas nej sa ukázali nezrovnalosti pri porovnaní chorobopisov samoplatcov s informačným systémom nemocnice. Nezrovnalosti sa zistili aj pri platbách, ktoré pacientky uhrádzali. Zistiť podrobnosti a prípadnú škodu bude už úlohou súdneho znalca,“ informovala hovorkyňa UNLP Ivana Stašková.

Výsledky kontroly má k dispozícii aj Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR, ktoré v nemocnici vykonáva kontrolu vo vlastnej réžii.

Jedného prepustili, ďalší skončí v najbližšom čase

„Naša nemocnica podala trestné oznámenie na neznámu osobu s požiadavkou náhrady škody ešte začiatkom mesiaca február. Ďalšie kroky majú v réžií orgány činné v trestnom konaní. Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice už ukončila pracovný pomer s jedným zamestnancom (MUDr. O.T.) a v najbližšom období skončí pracovný pomer ešte v jednom prípade,“ objasnila hovorkyňa.

Funkciu primára až do riadneho výberového konania vykonáva lekár, ktorému vedenie nemocnice maximálne dôveruje. Poverený primár uplatňuje všetky kontrolné mechanizmy na tomto pracovisku.

Klinika plastickej chirurgie mala podľa zistení týždenníka Trend poza chrbát vedenia vykonávať plastické operácie cudzincom, ktorí si zákrok zaplatili cez agentúru z daňových rajov. Hovorca košickej krajskej prokuratúry Milan Filičko potvrdil, že Univerzitná nemocnica L. Pasteura (UNLP) v Košiciach podala 1. februára trestné oznámenie v súvislosti s pracoviskom – klinika plastickej, rekonštrukčnej a estetickej chirurgie.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie UNLP KE Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice