Koronavírus: Na Slovensku pribudli ďalšie desiatky nakazených, najviac ich je z Bratislavy

Novel coronavirus 2019 nCoV pcr diagnostics kit. This is RT PCR kit to detect presence of 2019 nCoV or covid19 virus in clinical specimens. In vitro diagnostic test based on real time PCR technology
Foto: Getty Images
  • aktualizované 6. septembra 10:40

Testy v sobotu odhalili koronavírus u 88 ľudí. Laboratóriá otestovali 2 462 vzoriek a ďalších päť ľudí sa vyliečilo. Celkovo sa z ochorenia zotavilo 2 802 ľudí. Nepribudlo žiadne úmrtie. Informuje o tom Ministerstvo zdravotníctva SR na sociálnej sieti.

Viac o téme: Koronavírus

Ako informoval portál korona.gov.sk, počet hospitalizovaných pacientov je aktuálne 99. U 78 z nich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na jednotke intenzívnej starostlivosti je 11 pacientov, na umelú pľúcnu ventiláciu sú napojení siedmi pacienti. Sedemdňový kĺzavý medián má hodnotu 88.

Po sobotňajšom testovaní pribudlo 34 nových prípadov v okrese Bratislava, 11 v Nových Zámkoch, po osem v Michalovciach a Nitre, päť v okrese Stará Ľubovňa, tri v Trnave. Po dva noví prípady pribudli v okresoch Dunajská Streda, Komárno, Malacky, a Trebišov. Po jednom pozitívne testovanom hlásia okresy Dolný Kubín, Galanta, Ilava, Levice, Piešťany, Púchov, Ružomberok, Sabinov, Senec, Snina a Trenčín.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom