Koronavírus: Na Slovensku pribudli dvaja nakazení, ale kĺzavý medián zostal na hodnote 13

Koronavírus, test
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
  • aktualizované 30. júna 9:47

Za posledný deň (pondelok) na Slovensku pribudli dva prípady nového koronavírusu. „Pozitívne testované osoby sú z okresov Bratislava a Prievidza,“ informovalo ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti Facebook. Celkový počet infikovaných od začiatku pandémie tak stúpol na 1667.

Viac o téme: Koronavírus

V pondelok otestovali 784 ľudí a počet testov na Slovensku sa už dostal na číslo 209 750. V súvislosti s koronavírusom sa počet hospitalizovaných zvýšil o štyroch na 19. „U deviatich bolo ochorenie Covid-19 potvrdené,“ uviedol rezort zdravotníctva s tým, že na JIS sú traja pacienti, na umelej pľúcnej ventilácii nikto.

Počet vyliečených pacientov zostal na čísle 1464. „Celkovo 200 z nich bolo hospitalizovaných, 1264 sa vyliečilo v domácej izolácii,“ priblížilo ministerstvo zdravotníctva.

Za posledných sedem dní na Slovensku pribudlo 78 pozitívnych testov (pondelok – 2, nedeľa – 1, sobota – 7, piatok – 14, štvrtok – 13, streda – 23, utorok – 18). Sedemdňový kĺzavý medián je už štvrtý deň za sebou na hodnote 13.

Slovensko už dlhodobo neeviduje žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na ochorenie Covid-19 a stále ich tak máme 28.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom