Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 13 infikovaných, boli zo siedmich okresov

Koronavírus, test
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
  • aktualizované 2. júla 9:47

Za posledný deň (streda) na Slovensku pribudlo 13 prípadov nového koronavírusu. „Medzi pozitívnymi je deväť mužov a štyri ženy, sú vo veku od štyroch do 63 rokov,“ informuje ministerstvo zdravotníctva. Celkový počet infikovaných od začiatku pandémie tak stúpol na 1700.

Počet hospitalizovaných sa znížil

V stredu otestovali 1708 ľudí a pozitívne testovaní pacienti boli vyšetrení v okresoch Bratislava (6), Komárno (2), Prievidza (1), Nové Zámky (1), Michalovce (1), Rimavská Sobota (1), Malacky (1). Počet testov na Slovensku sa už dostal na číslo 213 521.

Viac o téme: Koronavírus

V súvislosti s koronavírusom sa počet hospitalizovaných znížil o šesť na 14. Ako píše ministerstvo zdravotníctva na svojom webe, u šiestich bolo ochorenie Covid-19 potvrdené, na JIS sú traja pacienti a na umelej pľúcnej ventilácii jeden.

Kĺzavý medián klesol na sedmičku

Počet vyliečených pacientov zostal na 1466. „Celkovo 200 z nich bolo hospitalizovaných, 1266 sa vyliečilo v domácej izolácii,“ priblížil rezort zdravotníctva.

Za posledných sedem dní na Slovensku pribudlo 70 pozitívnych testov ( streda – 13, utorok – 20, pondelok – 2, nedeľa – 1, sobota – 7, piatok – 14, štvrtok – 13). Sedemdňový kĺzavý medián po piatich dňoch na trinástke klesol na hodnotu 7.

Slovensko už dlhodobo neeviduje žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na ochorenie Covid-19 a stále ich tak máme 28.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom