Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 20 nakazených, najviac pozitívne testovaných bolo z okresu Prievidza

Koronavírus, test
Najnovšie pribudlo v Českej republike 1965 chorých. Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
  • aktualizované 3. júla 9:48

Za posledný deň (štvrtok) na Slovensku pribudlo 20 prípadov nového koronavírusu. „Medzi pozitívnymi je 11 mužov a deväť žien, sú vo veku od 4 do 64 rokov,“ informuje ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti Facebook. Celkový počet infikovaných od začiatku pandémie tak stúpol na 1720.

Pozitívne testovaní sú v šiestich okresoch

Vo štvrtok otestovali 1801 ľudí a desať pozitívnych prípadov bolo v okrese Prievidza, ďalších šesť v okrese Čadca, po jednom v okresoch Galanta, Trnava, Žilina a Senica. Počet testov na Slovensku sa už dostal na číslo 215 322.

Viac o téme: Koronavírus

V súvislosti s koronavírusom sa počet hospitalizovaných znížil o piatich na deväť. „U piatich bolo ochorenie Covid-19 potvrdené,“ uviedol rezort zdravotníctva s tým, že na JIS sú dvaja pacienti a na umelej pľúcnej ventilácii jeden pacient.

Kĺzavý medián je na hodnote 13

Počet vyliečených pacientov zostal na 1466. „Celkovo 200 z nich bolo hospitalizovaných, 1266 sa vyliečilo v domácej izolácii,“ priblížilo ministerstvo zdravotníctva.

Za posledných sedem dní na Slovensku pribudlo 77 pozitívnych testov (štvrtok – 20, streda – 13, utorok – 20, pondelok – 2, nedeľa – 1, sobota – 7, piatok – 14). Sedemdňový kĺzavý medián zostal už siedmy deň na hodnote 13.

Slovensko už dlhodobo neeviduje žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na ochorenie Covid-19 a stále ich tak máme 28.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom