Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 94 nakazených, prvú dávku vakcíny dostali tisíce ľudí

Očkovanie proti koronavírusu, AstraZeneca
Foto: ilustračné, SITA/Marek Lukáč
  • aktualizované 4. augusta 11:16

Za utorok potvrdili 94 nakazených koronavírusom po 6 918 vykonaných PCR testoch. V nemocniciach pribudol jeden pacient, hospitalizovaných je tak 93 ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň.

Viac o téme: Koronavírus

Počet obetí nestúpol. Prvou dávkou vakcíny zaočkovali bezmála 3 800 ľudí. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Najviac pribudlo v Košickom kraji

V Košickom kraji potvrdili najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami, pribudlo tam 33 prípadov nákazy. V Trnavskom kraji malo pozitívny výsledok testov 13 ľudí, v Bratislavskom a Žilinskom zhodne po 11. Trenčiansky kraj eviduje deviatich nakazených, Prešovský ôsmich, Nitriansky piatich a Banskobystrický štyroch.

Medzi nakazenými je 41 mužov a 53 žien. Ako uviedlo Ministerstvo zdravotníctva SR, za posledný týždeň je počet pozitívne testovaných na delta variant 74 vzoriek z celkového počtu 87 sekvenovaných vzoriek. Predstavuje to 85 % zastúpenie.

Z takmer 4 700 antigénových testov pribudlo v utorok 10 pozitívne testovaných.

Na JIS ležia piati pacienti

Za predchádzajúci deň dostalo prvú dávku vakcíny 3 793 ľudí, celkovo je tak 2 282 533 ľudí zaočkovaných prvou dávkou. Druhú dávku vakcíny už dostalo 2 010 419 ľudí, uplynulý deň sa zaočkovalo 6 349 osôb.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Hospitalizovaných je 93 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 48 ľudí. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) sú piati pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú tri osoby.

Slovensko eviduje 12 541 úmrtí „na COVID“ a 2 457 úmrtí „s COVIDom“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MZ SR Ministerstvo zdravotníctva SRNCZI Národné centrum zdravotníckych informácií