Koronavírus: Na Slovensku pribudlo desať nakazených, zvýšil sa aj počet vyliečených

Koronavírus, test
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
  • aktualizované 3. augusta 9:49

Za posledný deň (nedeľa) na Slovensku pribudlo 10 prípadov nového koronavírusu. Celkový počet infikovaných od začiatku pandémie tak stúpol na 2354.

Za posledný deň otestovali 766 ľudí a ako informuje ministerstvo zdravotníctva, piati pozitívne testovaní boli z okresu Prešov, dvaja z okresu Nové Mesto nad Váhom a po jednom novom prípade majú aj okresy Sabinov, Galanta a Kysucké Nové Mesto.

Od začiatku pandémie už na Slovensku urobili 265 797 testov. Celkový počet vyliečených pacientov sa zvýšil o štyroch na 1764.

Viac o téme: Koronavírus

V súvislosti s koronavírusom je hospitalizovaných 29 pacientov. „Potvrdené ochorenie má 13 pacientov, na jednotke intenzívnej starostlivosti je jeden pacient, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje rovnako jeden pacient,“ priblížil rezort zdravotníctva.

Za posledných sedem dní na Slovensku pribudlo 173 pozitívnych testov (nedeľa – 10, sobota – 7, piatok – 45, štvrtok – 27, streda – 20, utorok – 41, pondelok – 23). Sedemdňový kĺzavý medián zostal druhý deň za sebou na hodnote 23.

Slovensko neeviduje žiadne nové úmrtie pacienta s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19 a stále ich tak máme 29.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom