Koronavírus: Na Slovensku pribudlo viac ako 70 nakazených, laboratória vykonali tisícky testov

Koronavírus
Ilustračné foto: SITA/(AP Photo/Wilfredo Lee)
  • aktualizované 12. augusta, 10:22

V utorok 11. augusta pribudlo 75 infikovaných koronavírusom. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk. Počet ľudí nakazených koronavírusom tak na Slovensku stúpol na 2 690.

Uplynulý deň urobili laboratóriá 3 131 testov, spolu doposiaľ otestovali vyše 284-tisíc vzoriek. Nepribudlo žiadne úmrtie, vyliečilo sa desať pacientov. Počet ľudí, ktorí prekonali koronavírus, tak stúpol na 1884.

Ako informoval portál korona.gov.sk, počet hospitalizovaných pacientov je aktuálne 58. U 40 z nich bolo ochorenie COVID-19 potvrdené. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú dvaja pacienti, na umelú pľúcnu ventiláciu sú napojení rovnako dvaja pacienti. Kĺzavý medián má hodnotu 43.

Viac o téme: Koronavírus

Po utorňajšom testovaní pribudlo 21 nakazených v okrese Galanta, 16 nových nakazených eviduje okres Bratislava, siedmich okres Senec, piatich okres Bánovce nad Bebravou, štyroch okres Trnava, troch okres Dunajská Streda. V Košiciach a v okresoch Kysucké Nové Mesto, Prešov, Skalica, Trebišov sú po dvaja novonakazení. Okresy Banská Bystrica, Liptovský Mikuláš, Nové Mesto Nad Váhom, Nové Zámky, Rožňava, Ružomberok, Trenčín, Vranov nad Topľou a Zvolen evidujú po jednom novonakazenom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NCZI Národné centrum zdravotníckych informácií