Koronavírus: Na Slovensku pribudlo viac vyliečených ako nakazených, najviac nových prípadov má Bratislava

Koronavírus, test
  • aktualizované 4. augusta 9:42

Za posledný deň (pondelok) na Slovensku pribudlo 14 prípadov nového koronavírusu.

„Pozitívne testy malo deväť žien a päť mužov vo vekovom rozpätí od 13 do 56 rokov,“ informuje ministerstvo zdravotníctva. Celkový počet infikovaných od začiatku pandémie tak stúpol na 2368.

Pribudlo 25 vyliečených pacientov

Za posledný deň otestovali 1320 ľudí a od začiatku pandémie už tak na Slovensku urobili 267 117 testov. Ako uvádza rezort zdravotníctva, zo 14 nových infikovaných je šesť z okresu Bratislava, po dvaja sú z okresov Prešov a Vranov nad Topľou a po jednom novom prípade majú okresy Košice, Senec, Dunajská Streda aj Senica.

Viac o téme: Koronavírus

Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 25 ľudí a ich počet sa tak od začiatku pandémie  zvýšil už na 1771 ľudí. Dobrou správou tiež je, že v súvislosti s koronavírusom ubudlo hospitalizovaných pacientov. „Aktuálne je v zdravotníckych zariadeniach s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň 23 ľudí,“ priblížil rezort zdravotníctva.

Kĺzavý medián klesol na dvadsiatku

Za posledných sedem dní na Slovensku pribudlo 164 pozitívnych testov (pondelok – 14, nedeľa – 10, sobota – 7, piatok – 45, štvrtok – 27, streda – 20, utorok – 41). Sedemdňový kĺzavý medián po dvoch dňoch na hodnote 23 klesol na dvadsiatku.

Slovensko neeviduje žiadne nové úmrtie pacienta s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19 a stále ich tak máme 29.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom