Koronavírus: Na Slovensku pribudlo viac vyliečených ako nakazených, za posledný deň urobili iba 62 testov

Koronavírus, test
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
  • aktualizované 29. júna 10:06

Za posledný deň (nedeľa) na Slovensku pribudol iba jeden prípad nového koronavírusu. „Pozitívne testovaný muž pochádza z okresu Liptovský Mikuláš,“ informuje ministerstvo zdravotníctva na svojom webe. Celkový počet infikovaných od začiatku pandémie tak stúpol na 1665.

Viac o téme: Koronavírus

V nedeľu otestovali iba 62 ľudí a počet testov na Slovensku sa už dostal na číslo 208 966. V súvislosti s koronavírusom je na Slovensku hospitalizovaných 15 ľudí. „U piatich bolo ochorenie Covid-19 potvrdené,“ uviedol rezort zdravotníctva s tým, že na JIS sú traja pacienti a na umelej pľúcnej ventilácii nikto.

Počet vyliečených pacientov sa zvýšil o troch na 1464. „Celkovo 200 z nich bolo hospitalizovaných, 1264 sa vyliečilo v domácej izolácii,“ dodalo ministerstvo zdravotníctvo.

Za posledných sedem dní na Slovensku pribudlo 77 pozitívnych testov (nedeľa – 1, sobota – 7, piatok – 14, štvrtok – 13, streda – 23, utorok – 18, pondelok – 1). Sedemdňový kĺzavý medián je už tretí deň na hodnote 13.

Slovensko už dlhodobo neeviduje žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na ochorenie Covid-19 a stále ich tak máme 28.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom