Koronavírus: Na Slovensku pribudlo 15 nakazených, najviac pozitívne testovaných bolo z okresov Čadca a Žilina

Koronavírus, test
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
  • aktualizované 5. júla 17:05

Za posledný deň (sobota) na Slovensku pribudlo 15 prípadov nového koronavírusu. „Zhodne po päť pozitívne testovaných ľudí bolo z okresov Čadca a Žilina, dvaja z okresu Bratislava, po jednom pozitívne testovanom bolo z okresu Prešov a Rimavská Sobota,“ informuje ministerstvo zdravotníctva. Celkový počet infikovaných od začiatku pandémie tak stúpol na 1764.

Viac o téme: Koronavírus

V sobotu otestovali 808 ľudí a počet testov na Slovensku sa už dostal na číslo 218 346. V súvislosti s koronavírusom sa počet hospitalizovaných zvýšil o dvoch na 11. Ako informuje rezort zdravotníctva, z toho u šiestich bolo ochorenie Covid-19 potvrdené, dvaja pacienti sú na JIS a jeden na umelej pľúcnej ventilácii. Celkový počet vyliečených pacientov od začiatku pandémie zostal na 1466.

Za posledných sedem dní na Slovensku pribudlo 100 pozitívnych testov (sobota – 15, piatok – 29 ,štvrtok – 20, streda – 13, utorok – 20, pondelok – 2, nedeľa – 1). Sedemdňový kĺzavý medián sa po ôsmich dňoch na 13 zvýšil na hodnotu 15.

Slovensko už dlhodobo neeviduje žiadne úmrtie pacienta s pozitívnym testom na ochorenie Covid-19 a stále ich tak máme 28.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom