Koronavírus: PCR testy na Slovensku odhalili šesť nakazených, vakcínu dostali stovky ľudí

Očkovanie, koronavírus
  • aktualizované 2. augusta 10:55

V nedeľu 1. augusta pribudlo na Slovensku šesť prípadov nákazy koronavírusom pri 1 205 vykonaných PCR testoch. Počet hospitalizovaných s potvrdeným ochorením COVID-19 alebo s podozrením sa nezmenil, aktuálne je v nemocniciach 81 pacientov.

Viac o téme: Koronavírus

Opätovne nepribudla žiadna obeť ochorenia COVID-19. Uplynulý deň dostalo prvú dávku vakcíny 1 855 ľudí. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Druhú dávku vakcíny dostali tisíce Slovákov

V nedeľu vykonali viac ako 3 500 antigénových testov, z nich bolo pozitívnych 10. Štyri prípady pozitívne testovaných RT-PCR testami boli v Bratislavskom kraji, jeden v Košickom a jeden v Nitrianskom kraji. Ide o päť mužov a jednu ženu. Informovalo o tom Ministerstvo zdravotníctva SR.

V nedeľu pribudlo 1 855 zaočkovaných prvou dávkou vakcíny, ich celkový počet je tak 2 269 475. Druhú dávku vakcíny dostalo 5 836 ľudí, oboma dávkami je tak na Slovensku zaočkovaných 1 995 247 osôb.

Na JIS leží šesť pacientov

V nemocniciach je 81 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 46 ľudí. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) sú šiesti pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú štyri osoby.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Počet potvrdených obetí na pľúcnu formu COVID-19 je 12 540 a celkový počet úmrtí „s COVIDom“ je 2 457.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MZ SR Ministerstvo zdravotníctva SRNCZI Národné centrum zdravotníckych informácií