Koronavírus: PCR testy odhalili 53 nakazených, zaočkovať sa dali prvou dávkou tisíce ľudí

BRATISLAVA: Odberové miesto na testovanie COVID 19
Foto: ilustračné, SITA/Ľudovít Vaniher.
  • aktualizované 5. augusta 11:16

Za stredu potvrdili 53 nakazených koronavírusom po 5 837 vykonaných PCR testoch. V nemocniciach pribudol jeden pacient, hospitalizovaných je tak 94 ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň.

Viac o téme: Koronavírus

Prvou dávkou vakcíny zaočkovali v stredu viac ako 4 200 ľudí. Počet obetí ochorenia COVID-19 nestúpol. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Najviac pribudlo v Trenčianskom kraji

Najviac pozitívne testovaných RT-PCR testami bolo v Trenčianskom kraji, kde potvrdili 14 infikovaných. Nasleduje Žilinský kraj s 12 prípadmi, Bratislavský s deviatimi a Košický s ôsmimi. V Prešovskom kraji malo pozitívny výsledok PCR testov šesť ľudí, v Banskobystrickom dvaja a v Nitrianskom a Trnavskom zhodne jeden.

Ako informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR, je medzi nimi 27 mužov a 26 žien. Za posledný týždeň je počet pozitívne testovaných na delta variant 74 vzoriek z celkového počtu 87 sekvenovaných vzoriek. Predstavuje to 85,1 % zastúpenie.

Z viac ako 4 700 vykonaných antigénových testov pribudlo šesť pozitívne testovaných.

Na JIS ležia piati pacienti

V stredu podali prvú dávku vakcíny 4 244 ľuďom, druhú dávku dostalo 7 607 osôb. Celkový počet zaočkovaných osôb prvou dávkou vakcíny je 2 288 240, druhou dávkou je už zaočkovaných 2 022 852 ľudí.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

V nemocniciach je 94 pacientov, z nich potvrdené ochorenie má 49 ľudí. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti (JIS) sú piati pacienti, na umelú pľúcnu ventiláciu sú napojené tri osoby.

Celkový počet úmrtí „na COVID“ je 12 541 a celkový počet úmrtí „s COVIDom“ je 2 457.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MZ SR Ministerstvo zdravotníctva SRNCZI Národné centrum zdravotníckych informácií