Koronavírus: PCR testy odhalili na Slovensku takmer 3-tisíc nakazených, stúpol aj počet obetí

Vzorky, koronavírus, covid 19
Foto: ilustračné, SITA/AP
  • aktualizované 31. decembra, 10:47

PCR testy potvrdili na Slovensku vo štvrtok ďalších 2 995 ľudí nakazených koronavírusom. Laboratóriá za uplynulý deň vykonali spolu 11 745 PCR testov.

Viac o téme: Koronavírus

Pribudlo aj 37 obetí ochorenia COVID-19, ich celkový počet vzrástol na 16 635. V nemocniciach leží aktuálne 2 346 ľudí s ochorením COVID-19. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Ako v piatok informovalo Ministerstvo zdravotníctva SR, najviac osôb s pozitívnym PCR testom bolo v Žilinskom kraji, najmenej v Prešovskom kraji. „Viac ako 68 percent z pozitívne testovaných nebolo zaočkovaných,” uviedla rezortná hovorkyňa Zuzana Eliášová. Z vykonaných 17 472 antigénových testov bolo podľa nej pozitívnych 550 osôb, takmer 68 percent z nich nemalo očkovanie.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Spomedzi hospitalizovaných viac ako 83 percent pacientov nie je zaočkovaných, alebo má len jednu dávku očkovacej látky. Na oddeleniach JIS a OAIM je 453 pacientov, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje 224 osôb. Vo štvrtok bolo treťou dávkou vakcíny zaočkovaných 20 337 osôb. „Druhú dávku očkovacej látky dostalo 6 994 ľudí a prvou dávkou vakcíny sa zaočkovalo 1 842 osôb,” dodala Eliášová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Eliášová
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRNCZI Národné centrum zdravotníckych informácií