Koronavírus: Počet nakazených na Slovensku opäť výrazne stúpol, no pribudli aj vyliečení

Koronavírus, test
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
  • aktualizované 8. augusta 12:12

V piatok potvrdili 43 nových prípadov nákazy koronavírusom. Laboratóriá za uplynulý deň vykonali 3 099 testov, celkový počet otestovaných vzoriek tak prekročil hranicu 277-tisíc. Od prepuknutia ochorenia COVID-19 bolo na Slovensku už 2 566 pozitívne testovaných osôb.

Viac o téme: Koronavírus

V súvislosti s ochorením nepribudlo na Slovensku žiadne nové úmrtie, celkovo tak jeho následkom podľahlo na Slovensku zatiaľ 31 pacientov. Vyliečilo sa ďalších 15 infikovaných, ochorenie už prekonalo 1 861 ľudí. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Najviac prípadov v okrese Bratislava

Pozitívne testovaných bolo v piatok 27 mužov a 16 žien vo veku od 18 do 83 rokov. Podľa ministerstva zdravotníctva pribudlo najviac nových prípadov v okresoch Bratislava (7), Košice (6) a Žilina (4). Tri nové prípady nákazy preukázalo testovanie v okresoch Komárno a Liptovský Mikuláš.

Dvaja nakazení pribudli v okresoch Vranov nad Topľou, Stará Ľubovňa a Trnava. Jedného pozitívneho pacienta zaznamenali v okresoch Michalovce, Pezinok, Poprad, Sabinov, Krupina, Zlaté Moravce, Dunajská Streda, Dolný Kubín, Hlohovec a Malacky.

Nové prípady sú väčšinou importované

„Vo všeobecnosti sú nové prípady ochorenia COVID-19 zaznamenané zväčša ako import zo zahraničia a úzke kontakty s už potvrdenými prípadmi. V niektorých prípadoch sa ešte uskutočňuje epidemiologické vyšetrovanie. Regionálne úrady verejného zdravotníctva v SR zabezpečujú všetky potrebné protiepidemické opatrenia,” uviedol na sociálnej sieti Úrad verejného zdravotníctva.

V nemocniciach je hospitalizovaných s novým koronavírusom alebo s podozrením naň o jedného človeka menej v porovnaní so štvrtkom, spolu je v zdravotníckych zariadeniach 40 pacientov, potvrdené ochorenie má z nich 29 ľudí.

Na jednotke intenzívnej starostlivosti (JIS) sú traja pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú piati ľudia.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR