Koronavírus: Dôchodcom zatiaľ vlaky zadarmo nestopnú, začali testovať všetky DSS-ky a Česi dostali favipiravir (online)

Test na koronavírus
Ilustračné foto: SITA (AP Photo/Jeff Roberson, File)

Na Slovensku sa za posledný deň (nedeľa) počet infikovaných novým koronavírusom zvýšil o dvoch na 1382. Máme už viac ako 400 vyliečených a nepribudlo žiadne úmrtie. V nedeľu otestovali takmer 3200 ľudí. Za posledných 24 hodín tak pribudlo viac vyliečených pacientov (+9), ako nových prípadov (+2).

Viac o téme: Koronavírus

V počte obetí majú smutné prvenstvo USA (viac ako 56-tisíc). Nasledujú Taliansko (26 977) a Španielsko (23 521). Za posledných 24 hodín stúpol počet mŕtvych aj vo Francúzsku, o 437 na 23 293. Vo Veľkej Británii už ochoreniu Covid-19 podľahlo 21 092 ľudí.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Príznaky ochorenia Covid-19 sú horúčka, kašeľ, dýchavičnosť a bolesť svalov. Podozrenie je pri nedávnej návšteve krajiny, v ktorej sa potvrdil výskyt koronavírusu alebo kontakt s nakazenou osobou či niekým, kto sa vrátil zo zahraničia.

Dôležité infolinky

Infolinka pre organizačné pokyny: 0800 221 234
Infolinka Úradu verejného zdravotníctva: 0917 222 682

Linky regionálnych úradov verejného zdravotníctva:

  • Banská Bystrica – 0918 659 580
  • Bratislava – 0917 426 075
  • Nitra – 0948 495 915
  • Trnava – 0905 903 053
  • Trenčín – 0911 763 203
  • Košice – 0918 389 841
  • Prešov – 0911 908 823
  • Žilina – 0905 342 812

Koronavírus vo svete aj na Slovensku

  • Online (minúta po minúte)

22:00 Ďakujeme za sledovanie pondelňajšieho online prenosu (minúta po minúte). Aktuálne informácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu vám prinesieme aj zajtra.

21:44 S odbermi vzoriek u osôb s podozrením na koronavírus aj v pondelok pomáhali hasiči.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

21:29 Vo Francúzsku už majú 165 842 prípadov ochorenia Covid-19, za posledný deň sa ich počet zvýšil o 3742. Počet mŕtvych sa zvýšil o 437 na 23 293.

21:08 Vo Veľkej Británii za posledných 24 hodín stúpol počet prípadov o 4309 na 157 149. Pribudlo aj 360 mŕtvych a celkovo tak už v krajine ochoreniu Covid-19 podľahlo 21 092 ľudí.

20:58 Polícia dohliada aj na dodržiavanie karantény v osadách.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

20:31 Iniciatíva slovenských maloobchodníkov (ISM) poslala v pondelok Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ) výzvu, v ktorej upozorňuje na diskrimináciu mnohých obchodníkov pre veľkosť ich prevádzky a požaduje úrad prehodnotiť obmedzenia voči nim.

20:09 V Španielsku za posledných 24 hodín pribudlo 331 obetí a celkovo tak v krajine ochoreniu Covid-19 podľahlo už 23 521 ľudí. Testy odhalili aj 2793 nových prípadov celkovo tak ich počet stúpol na 229 422.

19:53 Slovenský rezort diplomacie dáva do pozornosti repatriačný autobus, ktorý pôjde zo Španielska.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

19:24 Nemecko vyhradí 300 miliónov eur na humanitárnu pomoc vo svete súvisiacu s novým koronavírusom. Informovalo o tom tamojšie ministerstvo zahraničia. Reaguje tak na výzvu na pomoc od Organizácie Spojených národov (OSN) a Medzinárodné hnutie Červeného kríža a Červeného polmesiaca.

Nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas v pondelok uviedol, že počas pandémie sú obzvlášť ohrození ľudia vo vojnových zónach, utečeneckých táboroch a v krajinách so ochromenými systémami zdravotnej starostlivosti. „Naša solidarita je potrebná na zmiernenie utrpenia,“ vyjadril sa šéf nemeckej diplomacie s tým, že „len spolu natrvalo porazíme pandémiu, inak tu budú vždy nové vlny nákazy“.

Peniaze poputujú do rôznych organizácií vrátane Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM), Červeného kríža a Červeného polmesiaca, Svetového potravinového programu (WFP) a Úrad vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR). Očakáva sa, že sa peniaze využijú na pomoc so zdravotníckymi projektmi a tiež s opatreniami týkajúcimi sa vody a hygieny.

19:11 Košický samosprávny kraj (KSK) začal s testovaním zamestnancov zariadení sociálnych služieb, ktorých je zriaďovateľom. Počas najbližších dní plánuje otestovať dokopy 1 200 zamestnancov. Informovala o tom hovorkyňa predsedu KSK Anna Terezková.

18:52 Počet obetí v Taliansku sa za posledných 24 hodín zvýšil o 333 na 26 977. Pribudlo aj 1739 pozitívne testovaných a novým koronavírusom sa už od začiatku pandémie infikovalo 199 414 ľudí.

18:31 Rusko registruje medzičasom viac chorých na koronavírus ako Čína. Nakazilo sa ním tam už vyše 87-tisíc ľudí, oznámila v pondelok Moskva. Čína, odkiaľ sa pandémia vlani rozšírila, zaznamenala doteraz podľa oficiálnych údajov 84-tisíc infikovaných, vyplýva z dát Johns Hopkins University. V oboch prípadoch však experti predpokladajú silné poddimenzovanie čísiel.

S miernym oneskorením v porovnaní so západoeurópskymi štátmi v Rusku v posledných týždňoch rapídne stúpli počty nakazených. Najnovšie pribudlo 6 200 nových prípadov. Väčšinu z nich zaznamenali v Moskve, kde už takmer mesiac platia prísne obmedzenia pohybu. Podľa oficiálnych údajov ochoreniu Covid-19 v Rusku doteraz podľahlo približne 800 ľudí, v Číne pre porovnanie viac než 4 500.

18:16 Prezidentka Zuzana Čaputová pozdravila a povzbudila seniorov v Dome tretieho veku v bratislavskej Petržalke.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

18:00 Obmedzenia pre pandémiu koronavírusu viedli aj k vyššej návštevnosti pirátskych filmových stránok. Najväčší nárast pritom zaznamenalo Taliansko. Návštevnosť počas posledných siedmich marcových dní narástla oproti rovnakému obdobiu vo februári o 66 %. Nasledujú India (63 %), Španielsko (50 %), Portugalsko (47 %), Kanada (45 %), či Veľká Británia (43 %). Výsledky priniesla spoločnosť Muso, ktorá monitoruje digitálnu pirátsku činnosť. Uviedla tiež, že dopyt po pirátskych televíznych kanáloch klesol. Dôvodom je zrejme zrušenie živých prenosov športových podujatí.

„Tak ako Netflix zaregistroval veľký nárast nových používateľov, aj my sme zaznamenali značný nárast návštev na pirátskych stránkach,“ uviedol výkonný riaditeľ Muso Andy Chatterly. Dodal, že nárast zachytili aj v počte nelegálne sťahovaných softvérov. V Taliansku to bolo o 41 %. Muso tvrdí, že má najväčšiu databázu o pirátskych aktivitách na svete a sleduje viac ako 19-tisíc stránok. Ernesto van der Sar z blogu TorrentFreak vyhlásil, že „čísla spoločnosti Muso zodpovedajú tomu, čo by sme mohli očakávať“.

17:45 Školy by sa mohli začať otvárať a výučba postupne obnovovať. Uviedli to vo svojom blogu analytici Inštitútu pre stratégie a analýzu (ISA), ktorá je analytickou jednotkou na Úrade vlády SR.

17:13 Vláda zatiaľ dôchodcom dočasne nestopne vlaky zadarmo, ale predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) im adresoval výzvu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

16:52 Nemci začínajú povinne nosiť rúška na tvár v rámci nových pravidiel, ktoré vstúpili do platnosti s cieľom zamedziť ďalšiemu šíreniu koronavírusu. Použitie rúšok je povinné vo verejnej doprave a vo väčšine regiónov aj v obchodoch. Pravidlá sa rôznia v závislosti od jednotlivých spolkových krajín, pričom najprísnejšie opatrenia zaviedlo Bavorsko, zatiaľ čo napríklad nakupujúci v Berlíne rúška nosiť nemusia. Kancelárka Angela Merkelová tieto rozdiely akceptovala, keďže v niektorých oblastiach sú prípady nákazy koncentrovanejšie než v iných. Deti do šesť rokov sú od nosenia rúšok väčšinou oslobodené.

16:17 V Španielsku chcú pomocou testov na protilátky otestovať 36-tisíc domácností s približne 90-tisíc obyvateľmi s cieľom odhadnúť skutočný rozsah rozšírenia koronavírusu v krajine. Testovanie, ktoré sa začína v pondelok, bude trvať niekoľko týždňov. Všetci účastníci sa podrobia dvom rôznym testom, ktoré podstúpia spolu tri razy v rozmedzí troch týždňov.

Koronavírus, Španielsko
Španielsky zdravotník na jednotke intenzívne starostlivosti pri pacientovi chorom na Covid-19. Foto: SITA/AP

15:54 Úrady práce, sociálnych vecí a rodiny už zaslali schválené peniaze 9,5-tisíca žiadateľom o príspevky v rámci prvej pomoci pri znižovaní ekonomických dopadov hrozby šírenia koronavírusu. „Do dnešného dňa, do 9:00, úrady vyplatili 5 miliónov 213 tisíc eur,“ uvádza sa v tlačovej správe Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Od 6. apríla tohto roka zaevidovali úrady práce, sociálnych vecí a rodiny 43 021 žiadostí o príspevky. „Z nich spracovali 7 304 dohôd o poskytnutí príspevku na mzdy zamestnancov v rámci opatrenia 1. Ďalších 16 255 dohôd odišlo SZČO, ktoré v rámci opatrenia 2 požiadali o príspevok na náhradu straty príjmu. V opatrení 3 už pripravili na podpis 402 dohôd,“ informuje rezort práce a sociálnych vecí.

15:27 Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) a Európska lieková agentúra upozorňujú na dôležitosť hlásenia nežiaducich účinkov liekov u pacientov s Covid-19. Pacienti tak môžu pomôcť pri výskume liekov. Týka sa to liekov, ktoré pacienti užívajú na toto ochorenie, ale aj tých, ktoré súčasne užívajú na iné diagnózy. Práve hlásenia na nežiaduce účinky liekov používaných pri liečbe Covid-19 môžu pomôcť pri rozhodnutiach o účinnej a bezpečnej liečbe v čase pandémie. „Informácie od pacientov a zdravotníckych pracovníkov získavané z hlásení nežiaducich účinkov dopĺňajú dáta z prebiehajúcich klinických skúšaní a iných štúdií,“ uviedla hovorkyňa ŠÚKL Magdaléna Jurkemíková.

14:51 Kresťansko-sociálna únia (CSU), ktorá je menšou sesterskou stranou kresťanských demokratov kancelárky Angely Merkelovej, navrhuje, aby sa štát stal tichým spoločníkom v spoločnosti Lufthansa. Tento spôsob pomoci pri zvládaní dopadov koronavírusu je vhodnejší, než priamy vstup štátu do leteckej skupiny, vyhlásil v pondelok šéf CSU Markus Söder.

„Lufthansa nemá byť zoštátnená,“ povedal po skončení videokonferencie s vedením strany. Štát sa má podľa neho radšej stať tichým spoločníkom a po skončení krízy z nej rýchlo vystúpiť. V prípade, ak sa štát rozhodne Lufthansu podporiť, nemal by sa priamo zapájať do riadenia firmy, zdôraznil Söder.

Lufthansa za prvý kvartál tohto roka vykázala prevádzkovú stratu 1,2 mld. eur. Spoločnosť zároveň minulý týždeň varovala, že vzhľadom na fakticky úplné ochromenie leteckej prepravy v dôsledku pandémie koronavírusu bude na svoje prežitie potrebovať štátnu pomoc. V aktuálnom štvrťroku skupina očakáva ešte hlbší prepad do červených čísel. Varuje preto, že v dohľadnej budúcnosti nedokáže získať potrebný kapitál na voľnom trhu.

Lufthansa
Foto: ilustračné, SITA/AP.

14:28 Štát začal v pondelok testovať zamestnancov a klientov zariadení sociálnych služieb. Celkovo sa otestuje približne 37,7-tisíca zamestnancov a 42-tisíc klientov týchto zariadení.

14:03 Divízia osobných áut koncernu Volkswagen obnovila výrobu vo svojom nemeckom závode vo Wolfsburgu. Do práce sa v pondelok vrátilo približne 8-tis. zamestnancov závodu.

13:50 Minister dopravy Andrej Doležal sa vyjadril k dočasnému pozastaveniu vlakov zadarmo pre dôchodcov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

13:41 Naživo: Tlačová konferencia prezidentky Zuzany Čaputovej po stretnutí s ministrom práce, sociálnych vecí a rodiny Milanom Krajniakom a šéfom rezortu zdravotníctva Marekom Krajčím.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

13:37 Všeobecná fakultná nemocnica v Prahe dostala z Japonska liek favipiravir. Ako informuje Česká televízia, bude ho distribuovať ďalej a očakáva aj dodávku remdesiviru.

13:28 Fantastické čísla, mám z toho nesmiernu radosť. V prepočte na počet obyvateľov patrí Slovensko vo svetovom meradle na prvé priečky v najnižšom počte nakazených a úmrtí. Píše minister vnútra Roman Mikulec k najnovším číslam vývoja pandémie koronavírusu na Slovensku. „Vzhľadom na priaznivý vývoj situácie hlavný hygienik oznámil, že na najbližšom rokovaní Ústredného krízového štábu navrhne zmiernenie opatrení vo vzťahu k ‚pendlerom‘, zdravotníckym pracovníkom a pracovníkom sociálnych služieb,“ dodal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

12:59 … sme výborní, udržme si to … t.j. – prosím, neskladajme si rúška, dodržujme hygienické opatrenia a vyhráme. Reagoval premiér Igor Matovič (OĽaNO) na sociálnej sieti Facebook na iba dva nové prípady ochorenia Covid-19.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

12:46 Česko rozšírilo kategórie občanov cudzích štátov, ktorí môžu vstúpiť na jeho územie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

12:16 Nálada nemeckých vývozcov prudko klesá. Index exportných očakávaní priemyselných výrobcov krajiny, ktorý zostavuje mníchovský inštitút Ifo, v apríli oslabil na mínus 50 bodov z úrovne mínus 19 bodov. Index sa tak dostal na najnižšiu hodnotu vo svojej histórii, keďže pandémia koronavírusu vážne poškodila exportné trhy. Inštitút Ifo o tom informoval v správe, ktorú v pondelok poskytol agentúre SITA.

Exportné očakávania sa zhoršili v mnohých sektoroch nemeckého priemyslu. Jediným svetlým bodom je farmaceutický priemysel, ktorý predpokladá stabilný export. Oslabenie exportných očakávaní v chemickom sektore bolo v apríli relatívne mierne. Osobitne sú však postihnuté kľúčové nemecké odvetvia, napríklad automobilová výroba, strojársky a elektrotechnický priemysel.

11:57 Fakultná nemocnica v Nitre je pripravená postarať sa o pacientov pozitívne testovaných na nový koronavírus aj v tzv. covid ambulancii. Informuje o tom ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti Facebook.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

11:46 Austrálska vláda v nedeľu spustila novú aplikáciu na pomoc proti šíreniu koronavírusu. Za 12 hodín si ju do svojich smartfónov stiahlo viac ako milión ľudí. COVIDSafe využíva Bluetooth a používateľovi oznámi prípadný kontakt s iným používateľom, u ktorého diagnostikujú ochorenie Covid-19, pričom s ním bol v kontakte minimálne 15 minút vo vzdialenosti 1,5 metra.

Minister zdravotníctva Greg Hunt na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter vyzval aj ďalších obyvateľov, aby si aplikáciu stiahli a pomohli tak v boji proti vírusu. Premiér Scott Morrison vyhlásil, že ak ju bude používať „dostatok“ ľudí, zrejme zrušia niektoré obmedzenia v krajine. Vláda dodala, že je potrebné, aby si aplikáciu stiahlo minimálne 40 % Austrálčanov.

Aplikácia žiada používateľa o uvedenie veku, telefónneho čísla, poštového smerovacieho čísla a mena, pričom je možné použiť aj prezývku. Všetky údaje automaticky vymažú po odstránení aplikácie zo zariadenia alebo po uplynutí 21 dní. Hunt zdôraznil, že všetky informácie budú používať len zdravotníci v rámci krajiny a prístup k nim nebude mať nikto iný, ani polícia, a to ani na základe súdneho rozhodnutia.

11:33 Taliansko predstavilo plán na uvoľnenie prísnych opatrení zavedených pred siedmimi týždňami s cieľom zamedziť šíreniu koronavírusu. 

11:14 Podomácky šité rúška sa stali hitom. Odborníci otestovali najčastejšie používané materiály na ich výrobu a vybrali tie, ktoré najlepšie chránia pred šírením vírusu.

10:59 O bezpečnosť svojich zamestnancov sa stará aj Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

10:46 Nový Zéland hlási, že zastavil komunitné šírenie ochorenia Covid-19 a „efektívne eliminoval vírus“. Krajina už niekoľko dní po sebe hlásila len jednociferné počty nových potvrdených prípadov nákazy, v nedeľu dokonca len jeden.

Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na novozélandskú premiérku Jacindu Ardern, podľa ktorej je vírus v krajine „v súčasnosti eliminovaný“. Experti však zároveň varujú pred prehnaným uspokojením s tým, že to neznamená, že je to úplný koniec nových prípadov.

Nový Zéland pritom zároveň začína od utorka uvoľňovať najprísnejšie opatrenia, ktoré zaviedli proti šíreniu nákazy. Väčšina ľudí však bude musieť ďalej zostať doma a vyhýbať sa sociálnym kontaktom. „Otvárame ekonomiku, ale neotvárame spoločenský život ľudí,“ skonštatovala Ardern na pravidelnom vládnom brífingu.

Krajina zaviedla jedny z najprísnejších opatrení na svete a to hneď v začiatkoch epidémie, keď mala len niekoľko desiatok potvrdených prípadov. Zároveň spustila rozsiahle testovanie a vyhľadávanie ďalších možných nakazených na základe kontaktov s potvrdenými pacientmi. Podľa premiérky modely naznačovali, že ak nezavedú prísne obmedzenia, mohla by mať krajina vyše tisíc nových potvrdených prípadov denne.

Nový Zéland dosiaľ potvrdil necelých 1500 prípadov alebo pravdepodobných prípadov nákazy a 19 ľudí ochoreniu podľahlo.

10:30 Seniori by sa nemali nákupmi zbytočne ohrozovať. Upozorňuje ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti Facebook.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

10:15 Študenti sa vrátili domov po tom, čo sa museli pre koronavírus preplaviť cez Atlantik.

Koronavírus, Holandsko
Štastní holandskí študenti po návrate domov. Foto: SITA/AP.

10:04 Novým koronavírusom sa už vo svete infikovali viac ako tri milióny ľudí, ochoreniu Covid-19 podľahlo viac ako 207-tisíc ľudí a takmer 883-tisíc sa vyliečilo.

Koronavírus, svet

9:57 Počet hospitalizovaných v súvislosti s Covid-19 na Slovensku sa zvýšil o päť, z nich má 61 ochorenie potvrdené. Z toho na jednotkách intenzívnej starostlivosti je sedem osôb a jeden je pripojený na umelú pľúcnu ventiláciu.

9:53 Jeden nový prípad ochorenia Covid-19 je z Bratislavského kraja a pozitívne bola v nedeľu otestovaná aj osoba v Trenčianskom kraji.

Koronavírus, Slovensko, kraje

9:48 Počet vyliečených pacientov na Slovensku sa prehupol cez 400, v nedeľu ich pribudlo deväť a celkovo ich tak máme 403.

9:42 V nedeľu na Slovensku otestovali 3171 ľudí a skvelou správou je, že nepribudlo ani jedno úmrtie pacienta s pozitívnym testom na ochorenie Covid-19.

9:35 Počet potvrdených prípadov nového koronavírusu sa na Slovensku za posledný deň zvýšil iba o dva na 1382.

9:18 Počet nových prípadov koronavírusu klesá aj v Česku. Za posledné tri dni ich pribudlo 217 (piatok – 86, sobota – 79, nedeľa – 52). Ako informuje ministerstvo zdravotníctva, v nedeľu otestovali 3358 ľudí. Ochorenie Covid-19 od začiatku pandémie potvrdili 7404 ľuďom, 221 zomrelo a 2555 sa už vyliečilo. Celkovo urobili 218 474 testov.

9:02 Počet potvrdených prípadov nového koronavírusu vo svete sa blíži k trom miliónom. Ochoreniu Covid-19 už podľahlo viac ako 207-tisíc ľudí a takmer 882-tisíc sa vyliečilo.

Koronavírus, svet

8:11 Taliansko zaznamenalo najnižší denný nárast úmrtí osôb s ochorením Covid-19 – 260. Menej ich bolo naposledy 14. marca – 175. Podobná situácia bola aj v Španielsku, kde pribudlo 288 mŕtvych za deň, čo je najmenej od 20. marca.

7:54 Automobilka Škoda Auto obnovuje výrobu. Ako informuje Česká televízia, po nútenej odstávke bude nabehne na dve zmeny zo štandardných troch, nočná zmena momentálna vypadáva.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

7:31 Britský premiér Boris Johnson sa v nedeľu vrátil na Downing Street 10 a po vyliečení sa z ochorenia Covid-19 je pripravený opäť pracovať.

7:13 Od pondelka 27. apríla prechádzajú kontaktné pracoviská ministerstva vnútra z trojhodinového na 6-hodinový režim úradných hodín.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

6:51 Taliansky premiér Giuseppe Conte v nedeľňajšom príhovore národu načrtol, ako by mohla vyzerať druhá fáza uvoľňovania prijatých opatrení.

Ako informuje BBC, ľudia sa budú môcť pohybovať v rámci svojho regióny, povolia sa napríklad aj pohreby s maximálnym počtom 15 ľudí. Od 4. mája by sa mali otvoriť reštaurácie, ale len na výdaj jedla so sebou. Otvoriť by sa malo aj viac obchodov, ktoré neboli zahrnuté v prvej fáze rušenia opatrení.

Od 1. júna by sa mohli otvoriť kaderníctva a kozmetické salóny, ale aj reštaurácie už s tým, že sa bude môcť jedlo konzumovať priamo v nich. Conte však upozornil, že ľudia majú byť naďalej zodpovední a dodržiavali zásady hygieny a odstupy.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

6:21 Česko od pondelka 27. apríla spúšťa ďalšiu fázu uvoľňovania opatrení.

Česko, uvoľňovanie opatrení
Foto: twitter.com.

6:00  Vitajte pri online prenose (minúta po minúte). Aj dnes vám prinesieme aktuálne informácie v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom