Koronavírus: Počet nakazených Slovákov znova stúpol nad 40, najviac prípadov hlási Bratislava

Koronavírus
Foto: SITA/AP

Aktualizované 29. júla o 12:02

Počet Slovákov nakazených koronavírusom sa po utorkovom testovaní zvýšil o 41 na 2 245. Laboratóriá počas uplynulého dňa vyšetrili 2 296 vzoriek. Viac ako 40 pozitívne testovaných malo Slovensko naposledy 20. a 8. júla.

Celkový počet vykonaných PRC testov už presiahol 257-tisíc.

Ako prostredníctvom Facebooku informuje Ministerstvo zdravotníctva SR, pozitívne testovaní boli zachytení v 11 okresoch: Bratislava (14), Košice (8), Prievidza (7), Myjava (2), Veľký Krtíš (2), Žilina (2), Martin (2), Nové Mesto nad Váhom (1), Spišská Nová Ves (1), Dunajská Streda (1) a Trenčín (1).

Podľa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR ide poväčšinou o importovanú nákazu zo zahraničia, ale tiež aktívne dohľadané kontakty osôb s Covid-19.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Vyliečilo sa 16 pacientov

Podľa štatistík covid-19.nczisk.sk sa z Covid-19 vyliečilo ďalších 16 pacientov a ich počet tak narástol na 1 660. Aktívne chorých je momentálne 585 ľudí.

Vírusovému ochoreniu doteraz podľahlo 28 osôb.

Nemocnice aktuálne evidujú 25 hospitalizovaných pacientov s ochorením a podozrením naň, z ktorých dvaja majú komplikovaný priebeh infekcie a ležia na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRÚVZ Úrad verejného zdravotníctva SR