Koronavírus: Počet nových prípadov atakuje 30, Slovensko má ďalšiu obeť Covid-19

Ilustračné foto: SITA/(AP Photo/Dolores Ochoa)

Aktualizované 31. júla o 10:53

Čísla nakazených koronavírusom po včerajšku opäť stúpli. Testovanie odhalilo 27 nových prípadov, čím sa celkový počet infikovaných zvýšil na 2 292.

Laboratóriá v priebehu štvrtka vyšetrili 2 176 vzoriek a celkový počet vykonaných testov prekročil 261-tisíc.

Po poslednom testovaní evidujú po štyroch nových prípadoch okresy Bratislava, Galanta a Prešov. Troch infikovaných potvrdili v okrese Nové Mesto nad Váhom, dvoch v okrese Senec. Zhodne po jednom prípade pribudlo v okresoch Dunajská Streda, Hlohovec, Čadca, Žilina, Prievidza, Žiar nad Hronom, Poprad, Kežmarok, Košice a Michalovce.

Vyliečilo sa 20 osôb

Počet vyliečených pacientov narástol o 20 na 1 695 a počet aktívnych prípadov je tak na Slovensku 597.

S Covid-19 sú hospitalizovaní 13 pacienti, z ktorých jeden je umiestnený na JIS. Umelú pľúcnu ventiláciu potrebuje jeden z nich, informuje korona.gov.sk.

Počet obetí narástol, zomrel 67-ročný muž

Podľa štatistík covid-19.nczisk.sk doteraz zomrelo v dôsledku infekcie koronavírusom 29 ľudí.

Podľa informácií Ministerstva zdravotníctva SR na Covid-19 zomrel 67-ročný muž s rozvinutou pľúcnou formou ochorenia, resp. zápalom pľúc.

„Pacient bol hospitalizovaný v Nemocnici s poliklinikou v Dunajskej Strede, skonal v nedeľu, 26. júla 2020,“ spresnila hovorkyňa ministerstva Zuzana Eliášová.

„Pri minulotýždňovom medializovanom prípade 85-ročného muža, ktorý zomrel vo Fakultnej nemocnici v Trenčíne, pitva súvislosť s ochorením Covid-19 nepotvrdila,“ doplnila.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Zuzana Eliášová
Firmy a inštitúcie Fakultná nemocnica v TrenčíneMZ Ministerstvo zdravotníctva SRNemocnica s poliklinikou v Dunajská Streda