Koronavírus potvrdili aj pracovníčke centra sociálnych služieb, žena príznaky Covid-19 nepociťovala

Koronavirus, laboratórium
Zväz ambulantných poskytovateľov vyjadruje plnú podporu slovenským vedcom a odborníkom. Foto: ilustračné, Getty images

Žilinský samosprávny kraj (ZSK) z pozície zriaďovateľa rieši mimoriadnu situáciu v Centre sociálnych služieb (CSS) Likava so sídlom v Likavke, kde sa u jednej z pracovníčok potvrdila nákaza novým koronavírusom. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa ŽSK Martina Remencová. Snahou župy je zabezpečiť testovanie všetkých klientov i zamestnancov zariadenia.

Podľa Remencovej zamestnankyňa CSS Likava nepociťovala žiadne príznaky ochorenia COVID 19 a momentálne je v domácej karanténe. „K jej testovaniu pristúpil regionálny úrad verejného zdravotníctva, nakoľko bola na oslave s inou osobou, u ktorej bol neskôr potvrdený nový koronavírus,“ vysvetlila Remencová.

Viac k téme Koronavírus

Aktuálne ŽSK očakáva výsledky testovania 45 zamestnancov CSS v Likavke. „V zariadení platia prísne karanténne a bezpečnostné opatrenia. Zabezpečená bola dezinfekcia a dôležité je postarať sa o ďalší chod centra. Starostlivosť o klientov, pokiaľ sú zamestnanci v karanténe, nám pomáhajú zvládnuť dobrovoľníci spomedzi medikov z Lekárskej fakulty Univerzity Komenského z Bratislavy a Jesseniovej lekárskej fakulty UK v Martine,“ povedala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová.

V zariadeniach sociálnych služieb, ktorých zriaďovateľom je ŽSK, platí už od 1. marca zákaz návštev. „Prijatá bola séria opatrení na zamedzenie šírenia nového koronavírusu. Vytvorené boli krízové štáby, ktoré denne monitorujú a usmerňujú klientov i zamestnancov. Robí sa zvýšená dezinfekcia priestorov, pri vstupoch sú dezinfekčné prostriedky na hygienu rúk a pozastavené boli skupinové terapie,“ dodala Remencová.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Erika JurinováMartina Remencová
Firmy a inštitúcie ŽSK Žilinský samosprávny kraj (VÚC)