Koronavírus: Pribudlo ďalších 150 pozitívnych na koronavírus

FILE - An employee of Pyongyang Dental Hygiene Products Factory disinfects the floor of a dinning room as the state increased measures to stop the spread of illness in Pyongyang, North Korea on May 16, 2022. According to North Korea, its fight against COVID-19 has been impressive: About 3.3 million people have been reported sick with fevers, but only 69 have died.
Za piatok odhalili PCR testy na Slovensku 150 pozitívnych.
  • Aktualizované 28. mája o 11.55 hod.

PCR testy v piatok 27. mája potvrdili ďalších 150 pozitívnych na koronavírus. Celkovo ich laboratóriá na Slovensku ukončili 1 290. Za uplynulý deň pribudli aj tri úmrtia na COVID-19, čím sa celkový počet obetí pandémie zvýšil na 20 096.

Viac o téme: Koronavírus

V nemocniciach je aktuálne 207 pacientov. Národné centrum zdravotníckych informácií o tom informovalo na webe covid-19.nczisk.sk.

Ako sa ďalej uvádza na stránke korona.gov.sk, ďalších 39 pozitívnych potvrdili antigénové testy. Pozitivita PCR testov dosiahla 11,63 percenta percenta, pri antigénových testoch to bolo 2,94 percenta.

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Na jednotke intenzívnej starostlivosti bolo predchádzajúci deň 23 ľudí a 11 potrebuje podporu pľúcnej ventilácie. Viac ako 72 percent aktuálne hospitalizovaných pacientov nie je plne zaočkovaných.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie NCZI Národné centrum zdravotníckych informácií