Koronavírus priviezli do Bratislavy aj z Izraela, pre ochorenie COVID-19 zavreli škôlku v Modre

Koronavírus
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.

Bratislavský kraj hlási za posledný deň ďalších 12 infikovaných novým koronavírusom. „Najmladšia osoba má 11 rokov a najstaršia 65 rokov,“ informoval Regionálny úrad verejného zdravotníctva Bratislava na sociálnej sieti Facebook.

Epidemiologické šetrenia stále prebiehajú

Väčšina potvrdených prípadov sú podľa hygienikov osoby, ktoré prišli do úzkeho kontaktu s pozitívnou osobu na COVID-19 i sporadické prípady, ktoré sú rozptýlené na území Bratislavy.

Viac o téme: Koronavírus

„Epidemiologické šetrenia niektorých prípadov ešte nie sú dokončené a stále prebiehajú,“ priblížili s tým, že medzi pozitívnymi osobami sa nachádza i import zo zahraničia, a to z Izraela.

Prípad koronavírusu v škôlke

Pre koronavírus zatvorili od 7. do 12. septembra aj škôlku v Modre. V rámci epidemiologického šetrenia bolo podľa hygienikov zistené, že infikované dieťa bolo v zariadení naposledy 2. septembra.

„Na základe uvedeného bol 20 deťom a štyrom pedagogickým a iným pracovníkom materskej školy nariadený odber biologického materiálu na zistenie prítomnosti nového koronavírusu, ďalej domáca izolácia a nutnosť aktívne monitorovať svoj zdravotný stav a v prípade náhleho vzostupu aspoň jedného z príznakov (ako napr. horúčka, kašeľ, bolesť hrdla, dýchavičnosť) bez meškania telefonicky kontaktovať ošetrujúceho lekára alebo záchrannú zdravotnú službu,“ informoval RÚVZ Bratislava.

Za posledný deň (nedeľa) pribudlo na Slovensku celkovo 22 nových prípadov koronavírusu a urobili 922 testov. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo ďalších 34 pacientov a počet hospitalizovaných zostal na čísle 90.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom